چه کسی پاسخگوی جنگ چهل ساله افغانستان است؛ بگذارید صلح بیاید

به گزارش خبرگزاری وطن24، مولوی صالح در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مسجد جامع هرات گفت: تمامی اقشار جامعه اعم از زن، مرد، کودک، پیر و جوان خواهان صلح هستند و از چهار دهه جنگ و خونریزی به جان رسیده‌اند.

وی ادامه داد چهل سال است که همه روزه ده‌ها تن از مردم بیگناه افغان در جنگ‌ها کشته می‌شوند و سرنوشت سیاه و تلخ بر کشور حاکم شده است اما مردم خسته و درمانده شده‌اند و زمان آن رسیده که صلح شود.

مولوی صالح تاکید کرد که مردم باید متحد و یک‌صدا صلح را فریاد بزنند و برای به دست آمدن این فریضه بزرگ الهی تلاش کنند.

رئیس علمای دینی غرب کشور در ادامه از دولتمردان کشور به خاطر موجودیت وضعیت فعلی کشور به شدت انتقاد کرد.

او گفت: “ما از این دولت هیچ انتظاری نداریم و چرا که هر کدام‌شان طی سالیان گذشته برای حفظ جایگاه و مقام خود تلاش کرده‌اند و برای امنیت و رفاه مردم کاری نکرده‌اند.”

اشاره وی بیشتر به جار و جنجال‌های اخیر کشور در صحنه سیاسی بود و تاکید داشت که این گونه بازی‌ها بیشتر برای قدرت است و به صلح که اساسی‌ترین نیاز مردم می‌باشد توجهی نشده.

مولوی خداداد صالح در ادامه بیان داشت بسیاری از چهره‌های طالبان و مخالفان دولت افغانستان خواهان جدی صلح هستند و باید زمینه بر پایی آن هر چه زودتر آماده شود.

او افزود حتی مسلمانان دیگر کشورها خواهان صلح در افغانستان هستند پس باید همه طرف‌ها صادقانه مذاکرات را به سرانجام مثبت برسانند.

صحبت‌ها در مورد صلح در حالی اوج گرفته که وزارت امور خارجه آمریکا و طالبان اعلام کرده‌اند که در روز دهم حوت، توافقنامه نهایی صلح را به امضا خواهند رساند.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.