پیش‌روی طالبان در اطراف فیروزکوه غور/دولت برنامه‌ی برای تغییر اوضاع در پیش گیرد

بعد از تغییر موقعیت یک پایگاه نیروهای امنیتی در غرب شهر فیروزکوه و رهایی یک بخش بزرگ از منطقه به دست طالبان، منابع در این ولایت می‌گویند شهر هر روز در محاصره بیشتر قرار می‌گیرد و این روند نگران کننده است.

دولت سه روز قبل، پوسته موسوم به “شاه تیغ” که ولسوالی سیار مرغاب هم در آن قرار داشت از این منطقه به مکان دومی منتقل کرده است.

ولسوالی مرغاب سال گذشته از منطقه “سمک” تغییر مکان داده شده و به این پایگاه در نزدیکی شهر فیروزکوه منقل شد.

تا کنون این ولسوالی به صورت سیار فعال است و مکان مشخصی با واحد و ساختمان اداری هم نداشته است.

یک منبع معتبر محلی که نخواست نامی از وی برده شود به سایت خبری وطن24 گفت: این عقب نشینی‌ها بیشتر ساحه دولت را تنگ‌تر ساخته و دست طالبان را برای تصرف بازتر می‌کند.

به گفته او پوسته “شاه تیغ” از کمربندهای مهم برای فیروزکوه به شمار می‌رفت و نهادهای امنیتی باید به‌جای نقل مکان، نیرو و تجهیزات در آن‌جا اضافه می‌کردند.

این درحالیست که برخی منابع مردمی می‌گویند علاوه بر شاه تیغ، شب گذشته دو پوسته دیگر هم از مناطق حومه شهر فیروزکوه به نزدیک  شهر منتقل شده‌است.

این قرارگاه‌ها عمدتا در مناطق بودند که تصرفات طالبان در آن ساحات بیشتر از دولت بوده و به گفته مقامات محلی غور برای آمادگی بهتر نیروهای امنیتی و جلوگیری از تلفات منتقل شده است.

از سوی هم این منبع اضافه می‌کند در صورت عدم آتش و بس و ادامه داشتن جنگ بین دوطرف، ولایت غور در شرایط نامناسبی قرار خواهد گرفت.

با این حال، منابع دولتی در ولایت غور نقل مکان این پوسته‌ها را تائید می‌کنند.

به گفته مقامات در اداره محلی غور ولسوالی سیار مرغاب هم تا کنون ملغا نشده و این پایگاه به مکان دومی منتقل شده است.

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.