پیروان همه ادیان باور دارند که جهان شاهد ظهور یک منجی خواهد بود
پیروان همه ادیان باور دارند که جهان شاهد ظهور یک منجی خواهد بود

خطیب نماز جمعه مسجد جامع جبرئیل هرات در آستانه فرارسیدن نیمه شعبان، سالروز ولادت امام زمان(عج) گفت: تمام ادیان به این باور هستند که روزی جهان توسط یک منجی اداره خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، حجت السلام و المسلمین محمد یزدانی گفت: هدف از خلقت جهان وجود امام مهدی (عج) و ظهور پُر نور ایشان است و تمام مسلمانان و حتی غیر مسلمانان هم به این باور رسیدند که روزی مهدی خواهد آمد.

به بیان او، اعتقاد به مهدویت تنها به شیعیان برنمی‌گردد، بلکه امروز تمام دنیا به این باور رسیدند که روزی جهان به دست یک منجی اداره خواهد شد.

آقای یزدانی ادامه داد: روایت‌های زیادی در باره حضرت مهدی(عج) در کتاب‌های مختلف نقل شده که از آمدن آخرین حجت خدا خبر داده‌اند.

این عالم دینی اشاره کرد که نیمه شعبان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و باید از این روزهای باشکوه، درس‌های معنوی بگیریم.

او ادامه داد: “برای همه ما واجب است که راه آخرین حجت خدا را به خوبی ادامه داده و اجازه ندهیم که دشمنان اسلام جوانان را به بی‌راهه بکشنانند.”

خطیب مسجد جامع جبرئیل هرات از همه جوانان خواست که مراقب اخلاق و رفتارشان در امور زندگی باشند و تلاش کنند مبادا گرفتار حیله‌های شیطانی شوند.

پانزدهم شعبان سالروز ولادت امام زمان(عج) است و مسلمانان در گوشه گوشه‌ی جهان این روز را با اجرای مراسم باشکوه جشن می‌گیرند.

 

  • نویسنده : حسن شریفی
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24