پسر ابراهیم ملک زاده به جای او وارد مجلس نمایندگان شود
پسر ابراهیم ملک زاده به جای او وارد مجلس نمایندگان شود

شماری از مردم غور از حکومت می‌خواهند که یکی از اقارب ابراهیم ملک زاده، عضو پیشین مجلس نمایندگان را به جای او در مجلس بگمارد.

ابراهیم ملک زاده، در انتخابات پارلمانی هم بیشترین آرا را در ولایت غور از آنِ خود کرده بود اما چندی پیش به دلیل بیماری، جان سپرد.

عبدالحمید ناطقی، عضو شورای ولایتی غور به خبرگزاری وطن۲۴ گفت: پس از فوت آقای ملک زاده، شماری از باشندگان این ولایت می‌خواهند که در عوض او یکی از اقاربش به عنوان نماینده مردم وارد پارلمان شود.

به گفته ناطقی، ملک زاده از رهبران جهادی غور بوده و از نفوذی خوبی در این ولایت نیز برخوردار است.

هواداران ملک زاده این خواست شان را با اداره محلی غور شریک ساخته اند.

چند روز پیش هم باشندگان برخی ولسوالی‌های غور طی گردهمایی مدنی خواهان وارد شدن پسر ملک زاده به جای او در مجلس نمایندگان شده بودند.

عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور هم می‌گوید: تعداد زیادی از مردم که هواداران ابراهیم ملک زاده هستند در نشستی با والی این ولایت از حکومت خواستند تا یکی از پسران ملک زاده را وارد مجلس نمایندگان کند.

او تأکید کرد که اداره محلی غور خواست مردم این ولایت را با مسئولان حکومت مرکزی شریک می‌سازد و تصمیم گیرنده اصلی آنان خواهد بود.

ابراهیم ملک زاده نماینده دور پیش مجلس نمایندگان از ولایت غور و نامزد انتخابات گذشته این مجلس بود که بالاترین آرا را در بین رقیبانش داشت.

او به دلیل بیماری در حدود دو ماه پیش فوت کرد.

  • نویسنده : سید غفور هاشمی ثاقب
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24