فایبر نوری به فراه رسید

پروژه فایبر نوری در ولایت فراه با هزینه 26 میلیون افغانی به بهره‌برداری رسید و حالا مردم شهر فراه از اینترینت با سرعت 4G می‌توانند استفاده کنند.
به گزارش خبرگزاری وطن24، این پروژه با حضور داشت مقامات محلی و با حضور والی این ولایت افتتاح شد.
ملا عبدالمجید ابوذر، رئیس اداره مخابرات و تاکنالوژی فراه گفت: « پروژه فایبر نوری با هزینه ۲۶ میلیون افغانی در مدت ۸ ماه، به طول (۷۵) کیلومتر از مرکز فراه الی دو راهی ولسوالی فراهرود امتداد یافته است».
او در صحبت با آژانس باختر می‌گوید اکنون از اینترنت فایبر نوری هشت ناحیه مرکز بهره می‌برند و در فرصت مناسب خدمات آن به ولسوالی‌های این ولایت گسترش خواهد یافت.
از سویی دیگر، جاوید بهبودی، یکی از انجنیران شرکت مخابراتی افغان تلیکام گفت: «ولایت فراه بیست و ششمین ولایت کشور است که به پروژه فایبر نوری افغانستان وصل شده است.
او بیان کرد که فایبر نوری دارای هزینه کم، فواید بسیار، قابلیت‌های مسافت طولانی، عرضه خدمات (3G) و (4G)، با داشتن لین سبک و ارزان در یک ثانیه قابلیت ارسال معلومات (۴۰۰GB) را دارا می‌باشد.
در جریان بهره برداری این پروژه، مولوی غوث الدین رهبر، والی فراه علاوه بر اطمینان دادن ارائه خدمات با در نظریات امکانات در دست‌داشته، نیز از تلاش‌های ریاست مخابرات و تکنالوژی معلوماتی فراه که در خصوص فعال ساختن شبکه‌های مخابراتی و تسهیلات لازم دیگر در ساحات دور و دست این ولایت که در طول بیست سال محروم بوده، استقبال کرد.
او ادعا کرده که با اینکه محدودیت‌های بین المللی بالای ا.ا.ا، باز هم بیش از تصور در کشور کار صورت گرفته است.
این در حالی است که اتصال فراه به فایبر نوری خدمات گسترده‌ای را به این ولایت مهیا می‌سازد.

منبع خبرگزاری وطن24
توسط روح الله حیدری
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.