پاکسازی پشتون زرغون و اوبه هرات از وجود طالبان/چهار طالب کشته شدند
پاکسازی پشتون زرغون و اوبه هرات از وجود طالبان/چهار طالب کشته شدند

مسئولان فرماندهی پولیس هرات از پاکسازی قریه‌جات ولسوالی‌های پشتون‌زرغون و اوبه این ولایت از وجود مخالفین مسلح دولت خبر می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، فرزاد فروتن سرپرست دفتر سخنگوی فرماندهی پولیس هرات گفت: “در عملیات مشترک نیروهای پولیس ملی، اردوی ملی، امنیت ملی، قطعه ۵۵۵ پولیس و قطعات پولیس امن و نظم عامه که از چند روز گذشته به این طرف در ولسوالی‌های پشتون زرغون و اوبه ولایت هرات راه‌اندازی شده است؛ ساحات نا امن از وجود مخالفین مسلح دولت پاکسازی گردید.”

وی افزود این عملیات به رهبری پاسوال امین‌الله “امرخیل” فرمانده پولیس ولایت هرات راه اندازی شده است.
به بیان فروتن در کنار پاکسازی قریه‌جات مختلف این ولسوالی‌ها از وجود هراس‌افگنان، مرکز فرماندهی طالبان در ولسوالی‌های پشتون زرغون و اوبه به تصرف نیروهای امنیتی در آمد و زندان طالبان نیز در قریه “پشت‌پر” از بین برده شد.
وی همچنان ادامه داد بازار مارآباد (ماروا) که طالبان با تبلیغات دروغین‌شان ادعای تصرف آنرا داشتند، بدون کمترین مقاومت به تصرف نیروهای امنیتی درآمد.
وی همچنان گفت: “فرمانده پولیس هرات می‌گوید؛ طالبان در این ولسوالی‌ها هیچ‌گونه مقاومتی از خود نشان نداده و به مجرد شروع عملیات به سمت ولایت بادغیس و ولسوالی‌ شیندند متواری شدند.”
به گفته سرپرست دفتر سخنگوی فرماندهی پولیس هرات در این عملیات چهارتن جنگجوی طالب کشته، چندین تن دیگرشان زخمی و به هیچ یک از نیروهای امنیتی آسیبی نرسیده است.

 

  • نویسنده : علی احمد فولادی
  • منبع خبر : وطن24