ولسوالی چشت هرات هدف جدید طالبان
ولسوالی چشت هرات هدف جدید طالبان

ولسوال چشت‌شریف هرات می‌گوید طالبان از ولسوالی اوبه و ولایت غور وارد این ولسوالی شده ولی تا کنون به صورت مشخص هدف از تجمع این گروه مشخص نشده است.

ولسوال چشت‌شریف هرات می‌گوید طالبان از ولسوالی اوبه و ولایت غور وارد این ولسوالی شده ولی تا کنون به صورت مشخص هدف از تجمع این گروه مشخص نشده است.

رحم‌الدین سرورزی، ولسوالی چشت هرات به سایت خبری وطن۲۴ گفت: دو گروپ از مخالفان مسلح دولت از ولسوالی اوبه این ولایت در روستای “اسفرز” در قسمت غرب ولسوالی چشت تجمع کرده که تعداد شان حدود ۷۰ تن می‌‌‌‌‌باشند.

وی بیان داشت شماری از مخالفان مسلح دولت هم از ولایت غور در منطقه “دره تخت” که مرز میان ولسوالی چشت و ولایت غور بوده تجمع کرده‌اند.

به گفته او تا کنون مشخص نشده که هدف این دو گروپ طالبان چی بوده و قصد حمله به کجا را دارند.

گزارش‌های هم پخش شده که مخالفان مسلح دولت از ولسوالی اوبه و ولایت غور در اطراف بند سلما که مربوط به ولسوالی چشت هرات است تجمع کردند و قصد حمله بالای این بند را دارند.

شب گذشته هم برخی رسانه‌ها از وقوع درگیری بین دولت و طالبان در بند سلما خبر داده بودند.

اداره محلی هرات اما این گفته‌ها را رد کرده و می‌گوید طالبان بالای ولسوالی چشت حمله کرده بوده و عقب زده شده است.

در نتیجه این حمله دو نیروی دولت هم کشته شدند.

چندی قبل هم روزنامه اطلاعات در گزارشی از احتمال حمله تهاجمی طالبان بالای بند سلما خبر داده بود.

طالبان اما حمله به این بند را رد کردند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی این گروه گفته بود “ما از تاسسیات عام المنفعه محافظت می‌کنیم و قصد حمله به این بند را نداریم.”

آقای سرورزی ولسوال چشت شریف هم تهدید امنیتی بالای بند سلما را رد کرده و گفته هیچ گونه تهدیدی متوجه این پروژه نمی‌‌‌باشد.

ولسوال چشت هرات در ادامه صحبت‌هایش تأکید کرد نیروهای امنیتی مستقر در این ولسوالی آمادگی کامل داشته و آماده هر گونه پاسخ به طالبان می‌باشند.

از آغاز سال جاری حملات طالبان بالای ولسوالی‌های راهبردی هرات به شدت افزایش پیدا کرده و این گروه قصد سقوط ولسوالی‌ها را دارند.

 

  • نویسنده : حسن شریفی
  • منبع خبر : سایت خبری وطن24