ولسوالی مرغاب غور در سرنوشت مبهم/پلان دولت چیست؟
ولسوالی مرغاب غور در سرنوشت مبهم/پلان دولت چیست؟

مسئولان امنیتی غور می‌گویند بعد از اینکه مرکز ولسوالی مرغاب از منطقه "سمک" منتقل شده تا کنون ساختمان مشخص، جهت استقرار کارمندان دولتی در آن، ندارد.

مسئولان امنیتی غور می‌گویند بعد از اینکه مرکز ولسوالی مرغاب از منطقه “سمک” منتقل شده تا کنون ساختمان مشخص، جهت استقرار کارمندان دولتی ندارد.

دولت بنابر دلایلی چند ماه قبل از مرکز این ولسوالی عقب نیشینی کرد و آن را به منطقه‌ی در شمال شهر فیروز کوه انتقال داد.

منابع در این ولایت با نگرانی نسبت به این موضوع می‌گویند دولت تنها در شمال شهر فیروزکوه که منطقه‌ی نسبتا امن مرغاب است پناه برده و قسمت اعظم این ولسوالی فعلا در دست طالبان می‌باشد.

یک سال و نیم از دستور ایجاد این ولسوالی گذشته و تا اکنون از منطقه “شورابه” به “سمک” و از چند ماه این طرف از سمک به “شاته” منتقل شده است. با این وجود هنوز جزئیات واضح از سوی ادره محلی غور نسبت به این موضوع ارایه نشده و این ولسوالی در سرنوشت نسبتا مبهمی به سر می‌برد.

در این رابطه، امیرداد پارسا، سرپرست سخنگوی فرماندهی پولیس غور به خبرگزرای وطن۲۴ گفت: مرکز ولسوالی مرغاب در منطقه “شاته” می‌باشد.

به بیان وی تمام نهادهای امنیتی و ملکی مربوط ولسوالی مرغاب در این منطقه هستند ولی ساختمان مشخصی هنوز برای این ولسوالی ساخته نشده است.

او می‌گوید نیروهای امنیتی کنترل این ولسوالی را دست دارند و در این زمینه چالشی وجود ندارد.

همچنین وی از پلان اداره محلی غور در رابطه به تغیر مکان این ولسوالی و یا ساخت تعمیر مشخص در آینده نزدیک خبر می‌دهد.

در این رابطه با تماس‌های مکرر نتوانستیم دیدگاه رهبری اداره محلی غور را داشته باشیم.
این در حالیست که ولسوالی مرغاب غور، اهمیت استراژیکی بالایی برای دولت داشته و در صورت مسدود شدن مسیر آن توسط طالبان، دولت در تحریم قرار خواهد گرفت.

  • نویسنده : عبدالله اخلاقی
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن 24