ولایت غور در انتظار شروع مجدد پروژه پوزلیج

ساخت بند برق “پوزلیج” در شرق شهر فیروزکوه مرکز ولایت غور، از هفت سال قبل آغاز شده بود که بعد از دوسال کار، نیمه تمام باقی ماند.

باشندگان غور در پیوند به این قضیه چندین بار دست به اعتراض‌ زدند اما دولت قبلی گفته بود که برای شهر فیروزکوه برق سولری با ظرفیت پنچ میگاوات فراهم خواهد کرد.

قبل از روی کار آمدن امارت اسلامی در ولایت غور برق شهر فیروزکوه از طریق جنراتورها تامین می‌شد.

با این حال، در حال حاضر بنابر آنچه کمبود بودجه و نبود شرکت‌های قرارداد کننده گفته می‌شود برق شهر فیروزکوه قطع است.

مسئولان محلی غور در دیدار از بند برق “پوزلیج” گفتند که یکی از نیازهای مهم باشندگان غور آغاز کار این پروژه است.

مولوی طریقت، معاون والی غور در صحبت با خبرگزاری وطن24 می‌گوید: “با وجود این که در حال حاضر فصل سرما است اما آغاز کار بند برق این ولایت یکی از برنامه‌های مهم است که روی آن صحبت شده.”

اقای طریقت علاوه می‌کند تلاش‌های آنان جهت آغاز کار این بند ادامه دارد.

از سویی هم، حسن حکیمی، از فعالان غور می‌گوید گرچه در شرایط فعلی کمبود بودجه در سراسر کشور یک معضل جدی است اما در صورتی که مقامات محلی غور روی آغاز کار بند برق “پوزلیج”  تلاش کنند، سهولتی خوبی برای باشندگان فیروزکوه به میان خواهد آمد.

او می‌افزاید در طول هفت سال گذشته تکمیل شدن کار ساخت این بند که از نیازهای اصلی باشندگان غور بود، با تعلل دولت قبلی همچنان ناتمام ماند.

والی غور هم گفته که باشندگان این ولایت در تمامی بخش‌ها نیازمندی‌های فوری دارند و باید مسئولان امارت اسلامی برای رفع آن اقدامات عملی کنند.

به بیان مولوی احمدشاه دین دوست، والی غور، در حال حاضر مردم فیروزکوه نه برق دارند و نه هم سرک و با مشکلات زیادی دست و پنچه نرم می‌کنند.

او با دیدار از بند برق “پوزلیج” خواستار توجه بزرگان امارت اسلامی جهت آغاز کار آن شده است.

ولایت غور در مرکز کشور است و با ولایت‌های بامیان، دایکندی، جوزجان، فاریاب، بادغیس، هرات، فراه و هلمند مرز مشترک دارد. مرکز این ولایت شهر فیروزکوه است.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.