وزارت دفاع امارت اسلامی: تجاوز به خاک افغانستان عواقب جدی در پی دارد

در پی اظهارات وزیر دفاع پاکستان مبنی بر احتمال حمله به پناهگاه‌های «تی‌تی‌پی» در افغانستان، وزارت دفاع امارت اسلامی این اظهارات را ناسنجیده دانسته و گفته است که به نفع هیچ طرفی نیست.

به گزارش خبرگزاری وطن24، وزارت دفاع با نشر اعلامیه‌ای گفت که اظهارات وزیر دفاع پاکستان تلاش برای «گل آلود کردن آب» است، و رهبری پاکستان نباید به کسی اجازه دهد چنین اظهارات «حساسیت بر انگیز» را مطرح کند.

وزارت دفاع هشدار داده است که اگر کسی به هر بهانه‌ای بر حریم افغانستان تجاوز کند، مسوولیت عواقب آن را بر عهده خواهد داشت.

خواجه محمد آصف، وزیر دفاع پاکستان گفته است که این احتمال وجود دارد که پاکستان مخفی‌گاه تحریک طالبان پاکستان «تی‌تی‌پی» را در داخل افغانستان هدف قرار دهد.

او گفته است که اسلام‌آباد می‌تواند مخفی‌گاه‌های تروریسم را در داخل افغانستان هدف قرار دهد و این کار برخلاف قوانین بین‌المللی نخواهد بود، زیرا کابل تروریسم را به پاکستان صادر می‌کند.

وزیر دفاع پاکستان روز پنجشنبه امارت اسلامی را بار دیگر متهم به حمایت از شبه‌نظامیان تحریک طالبان پاکستان (تی‌تی‌پی) کرد و هشدار داد که ارتش این کشور در عملیات جدید زیرنام «عزم استحکام»، در صورت نیاز پناهگاه‌های فرامرزی تی‌تی‌پی را در خاک افغانستان هدف قرار خواهد داد.

او گفته است که هیچ موضوعی مهم‌تر از مصونیت یا امنیت پاکستان نیست.

در همین حال، وزارت دفاع امارت اسلامی شام روز جمعه، ۸ سرطان در اعلامیه‌ای به اظهارات وزیر دفاع پاکستان واکنش نشان داده است.

این وزارت گفته است که رهبری پاکستان باید به کسی اجازه ندهد تا درباره موضوعات حساسیت‌برانگیز اظهارنظر کند.

این وزارت افزوده است که موقف اصولی حکومت امارت اسلامی این است که اجازه نمی‌دهد خاک افغانستان در مقابل کشور دیگری استفاده شود.

مقام‌های پاکستانی می‌گویند که تحریک طالبان پاکستان (تی‌‌تی‌پی) از خاک افغانستان برای انجام حملات در پاکستان استفاده می‌کنند.

امارت اسلامی همواره ادعای پاکستان را رد کرده و گفته است که به هیچ گروهی اجازه نمی‌دهد که از خاک افغانستان علیه کشور دیگری استفاده کند.

منبع خبرگزاری وطن24
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.