واگنر: احتمال کشته شدن پریگوژین در سانحه هوایی بسیار زیاد است

بعد از بیانیه سازمان هوانوردی روسیه درباره کشته‌شدن «یِوگِنی پریگوژین» فرمانده گروه واگنر در حادثه سقوط هواپیما، یک منبع در این گروه پیدا شدن جسد وی را تایید نکرد.

به گزارش خبرگزاری وطن24، این منبع سیاسی در گروه واگنر بامداد پنجشنبه در مصاحبه با شبکه «الجزیره» گفت: «پریگوژین پس از سفر به آفریقا، قصد داشت از طریق مسکو به سن‌پترزبورگ بازگردد. قرار بود پریگوژین در هواپیمای سقوط کرده باشد که از آفریقا به سن‌پترزبورگ پرواز می‌کرد».

وی با بیان اینکه گروه واگنر فعلا به اطلاعات منابع رسمی تکیه می‌کند، توضیح داد: «متأسفانه احتمال مرگ پریگوژین بسیار زیاد است. ولی هنوز حدس و گمان نمی‌زنیم و با مسئولانی که در حال بررسی همه‌جانبه وضعیت هستند در تماس هستیم».

این منبع که نام یا سمتش اعلام نشد، اما به الجزیره گفت: «وجود جسد پریگوژین در لاشه هواپیما تایید نشد، اما تلفن او در نزدیکی یکی از اجساد پیدا شده است».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، اطلاعات ناوبری روسیه اعلام کرد، هواپیمایی که گمان می‌رود حامل پریگوژین بود، پروازی نامنظم را تجربه کرد و ناگهان از ارتفاع ۳۰ هزار پایی به ۸ هزار کاهش ارتفاع پیدا کرد.

شامگاه چهارشنبه بود که منابع محلی تصاویری از سقوط یک هواپیما را در شمال منطقه مسکو منتشر کردند که در ادامه سازمان هوایی روسیه مرگ پریگوژین و «دیمیتری آتکین»، فرمانده و بنیان‌گذار گروه واگنر در سانحه را تأیید کرد

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.