والی هرات و سفیر ترکمنستان بر تسریع اجرای تاپی تاکید کردند
والی هرات و سفیر ترکمنستان بر تسریع اجرای تاپی تاکید کردند

والی هرات در دیدار با سفیر ترکمنستان در کابل، به تسریع روند اجرای پروژه تاپی در داخل کشور و روند تمدید خط برق به این ولایت تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، در خبرنامه اداره محلی هرات آمده، عبدالقیوم رحیمی، والی این ولایت طی سفیر خود به کابل، با سفیر ترکمنستان از نزدیک دیدار و گفتگو کرد.

وی به تکمیل سروی‌ها و پیگیری روند استملاک اراضی اشاره کرده و از آمادگی افغانستان برای آغاز کار عملی تاپی در خاک این کشور اطمینان داد.

والی هرات در مورد معرفی مهندسان و کارشناسان تخنیکی جهت روند ایجاد شبکه گازرسانی به خانه‌ها و کارخانه‌ها و همچنین در رابطه با ایجاد برنامه برای توزیع گاز به ولایت‌های غور، بادغیس، فراه و نیمروز صحبت کرد.

آقای رحیمی با قدردانی از کشور ترکمنستان جهت همکاری در برق‌رسانی به چند ولایت کشور، خواهان تسریع روند تمدید خط برق ۲۲۰ ولت این کشور به هرات شد.

سفیر ترکمنستان هم با استقبال از والی هرات بیان داشت که تاکنون کار ۲۰۰ کیلومتر لوله‌گذاری پروژه تاپی در ترکمنستان به پایان رسیده و تنها هفت کیلومتر تا تکمیل شدن در خاک این کشور باقی مانده است.

او از اعلام آمادگی آقای رحیمی سپاسگذاری کرده و اطمینان داد ترکمنستان جهت استفاده از تجهیزات و ماشینری خود برای ایجاد اشتغال و تسریع روند کاری پروژه تاپی در خاک افغانستان همکاری خواهد کرد.

کار پروژه تاپی حدود دو سال پیش آغاز شد و هنوز روند لوله‌گذاری به خاک افغانستان نرسیده است.

  • نویسنده : علی جوادی
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24