والی بادغیس: تعصبات قومی و مذهبی در حکومت جای ندارد/ استحکام وحدت اولویت تمام مسئولان و علما باشد

نشست اداری با حضور تمام مسئولان محلی، بزرگان و علمای بادغیس برگزار شده و والی این ولایت تاکید بر اتحاد و جلوگیری از نفاق افکنی در میان مردم کرد.
به گزارش خبرگزاری وطن24، در خبرنامه‌ای که مقام ولایت بادغیس به نشر رسانده، آمده است که نشست اداری با حضور داشت تمام مسئولان محلی، بزرگان و علمای این ولایت به اساس هدایت رهبری امارت اسلامی در سالون مقام ولایت بادغیس برگزار شد.
مولوی عبدالصمد جاوید، والی بادغیس در این نشست گفت که همه باید تلاش ورزند تا انسجام مردم در اخوت و همبستگی در زیر یک چتر واحد بدون تعصبات قومی و مذهبی حفظ گردد.
در این نشست دستورات رهبری حکومت توسط والی این ولایت به اشتراک کنندگان این نشست ابلاغ شد.
• از قومی پرستی و زبان پرستی که باعث تخریب نظام می‌شود بپرهیزید
• حافظ منافع مسلمانان‌ها باشید بر مردم ترحم داشته باشید و بیت المال را بطور کامل حفاظت کنید
• اتفاق وحدت اخوت همبستگی را استحکام بدارید
• مسولین کرام با علما و متنفذین مشوره خواستند به خاطر اصلاح جامعه حتمی است و درصورت قطع ارتباط و همکاری علماء با نظام و عدم نصیحت امراء نظام را منزوی خواهد ساخت
• هیچ کدام از مسولین ما حق دخالت در امور حقوقی محول شده مردم به محاکم را ندارند والیان مکلف اند از این نوع مداخلات جلوگیری نمایند
• در امور خدماتی بین مردم تفاوت قائل نشوید
از سویی هم، علما و بزرگان هم در این نشست با تایید صحبت‌های والی و ابلاغیه رهبریت حکومت، وعده همکاری را در حفظ وحدت دادند.
شیخ معروف، رئیس شورای علمای بادغیس در این جمع می‌گوید علما وظیفه دارند تا با تبلیغ و صحبت در حفظ و استحکام اخوت و همبستگی تلاش کنند.
این در حالی است که ملاهبت‌الله آخندزاده رهبر امارت اسلامی در سفری غیر منتظره به ولایت کابل این اظهارت را با والیان خطاب کرده است.
در سفر وی به کابل تاکید ویژه بر وحدت و یکپارچکی میان حکومت و مردم کرده است.

منبع خبرگزاری وطن24
توسط روح الله حیدری
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.