واقعات مثبت کرونا در افغانستان به ۳۳۷ نفر رسید
واقعات مثبت کرونا در افغانستان به ۳۳۷ نفر رسید

مسوولان در وزارت صحت عامه می‌گویند که در 24 ساعت گذشته 38 رویداد مثبت ویروس کرونا در لابراتوارهای ولایات کابل و هرات ثبت شده است.

مسوولان در وزارت صحت عامه می‌گویند که در ۲۴ ساعت گذشته ۳۸ رویداد مثبت ویروس کرونا در لابراتوارهای ولایات کابل و هرات ثبت شده است.

وحیدالله مایار سخنگوی وزارت صحت عامه امروز یکشنبه گفت: ” در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۰ سمپل مشکوک در لابراتوارهای کابل آزمایش شده است که ۲۸ رویداد آن مثبت ثبت شده است”.

آقای مایار تصریح کرد در کابل ۱۰ واقعه، کندهار ۸ واقعه، پکتیا ۳ واقعه، بلخ ۲ واقعه، سمنگان ۲ و همچنان ولایت های کاپیسا، تخار و زابل هر کدام یک واقعه مثبت تثبیت گردید”.

وی بیان داشت همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۰ سمپل مشکوک دیگر در لابراتوار ولایت هرات آزمایش شده است که ۱۰ رویداد آن مثبت ثبت شده است”.

آقای مایار گفت:” از ۱۰رویداد مثبت جدید ویروس کرونا در ولایت هرات ۷ تن آن مرد و ۳ تن دیگر آن زن می باشد”.

سخنگوی وزارت صحت عامه گفت: ” با ثبت این رویداد های جدید تعداد مجموعی واقعات مثبت در ولایت هرات به ۱۲۴ واقعه و همچنان تعداد واقعات در کشور به ۳۳۷ رویداد رسیده است”.

بعد از ولایت هرات بیشترین واقعات مثبت ویروس کرونا در کابل (۴۵ واقعه) و قندهار (۱۲ واقعه) ثبت شده است”.

به اساس معلومات وزارت صحت عامه تا اکنون در لوگر ۴ واقعه، بلخ ۶ واقعه،  فراه ۶ واقعه،  سمنگان ۸، نیمروز ۶ واقعه زابل ۳ واقعه، دایکندی ۲ واقعه ، غزنی ۳ واقعه، بغلان ۲ واقعه، پکتیا ۵ واقعه، سرپل ۲ واقعه، کاپسا ۲واقعه و همچنان در ولایات بدخشان،ننگرهار، تخار بادغیس، پکتیکا، غور، فاریاب و کندز یک یک واقعه مثبت ویروس کرونا ثبت شده اند و همچنان ۱۰تن  از بیماران کووید ۱۹ در کشور صحت یاب شده است.

شمار مرگ ناشی از ویروس کرونا در کشور به ۷ تن رسیده است که شامل چهار فوتی در هرات، یک تن در بلخ، یک تن در کابل و همچنان یک دیگر آن در ولایت دایکندی می‌باشد.

شمار مبتلایات به کووید ۱۹ در جهان از مرز یک میلیون گذشته و بیش ۶۵ هزار نفر دیگر را به کام مرگ کشانیده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24