واقعات مثبت کرونا در افغانستان به 337 نفر رسید

مسوولان در وزارت صحت عامه می‌گویند که در 24 ساعت گذشته 38 رویداد مثبت ویروس کرونا در لابراتوارهای ولایات کابل و هرات ثبت شده است.

وحیدالله مایار سخنگوی وزارت صحت عامه امروز یکشنبه گفت: ” در 24 ساعت گذشته، 100 سمپل مشکوک در لابراتوارهای کابل آزمایش شده است که 28 رویداد آن مثبت ثبت شده است”.

آقای مایار تصریح کرد در کابل 10 واقعه، کندهار 8 واقعه، پکتیا 3 واقعه، بلخ 2 واقعه، سمنگان 2 و همچنان ولایت های کاپیسا، تخار و زابل هر کدام یک واقعه مثبت تثبیت گردید”.

وی بیان داشت همچنان در 24 ساعت گذشته، 110 سمپل مشکوک دیگر در لابراتوار ولایت هرات آزمایش شده است که 10 رویداد آن مثبت ثبت شده است”.

آقای مایار گفت:” از 10رویداد مثبت جدید ویروس کرونا در ولایت هرات 7 تن آن مرد و 3 تن دیگر آن زن می باشد”.

سخنگوی وزارت صحت عامه گفت: ” با ثبت این رویداد های جدید تعداد مجموعی واقعات مثبت در ولایت هرات به 124 واقعه و همچنان تعداد واقعات در کشور به 337 رویداد رسیده است”.

بعد از ولایت هرات بیشترین واقعات مثبت ویروس کرونا در کابل (45 واقعه) و قندهار (12 واقعه) ثبت شده است”.

به اساس معلومات وزارت صحت عامه تا اکنون در لوگر 4 واقعه، بلخ 6 واقعه،  فراه 6 واقعه،  سمنگان 8، نیمروز 6 واقعه زابل 3 واقعه، دایکندی 2 واقعه ، غزنی 3 واقعه، بغلان 2 واقعه، پکتیا 5 واقعه، سرپل 2 واقعه، کاپسا 2واقعه و همچنان در ولایات بدخشان،ننگرهار، تخار بادغیس، پکتیکا، غور، فاریاب و کندز یک یک واقعه مثبت ویروس کرونا ثبت شده اند و همچنان 10تن  از بیماران کووید 19 در کشور صحت یاب شده است.

شمار مرگ ناشی از ویروس کرونا در کشور به 7 تن رسیده است که شامل چهار فوتی در هرات، یک تن در بلخ، یک تن در کابل و همچنان یک دیگر آن در ولایت دایکندی می‌باشد.

شمار مبتلایات به کووید 19 در جهان از مرز یک میلیون گذشته و بیش 65 هزار نفر دیگر را به کام مرگ کشانیده است.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.