واقعات مثبت ویروس کرونا درافغانستان به 174 تن رسید

مسوولان در وزارت صحت عامه می‌گویند که در 24 ساعت گذشته در لابراتوارهای کابل و هرات 29 رویداد مثبت ویروس کرونا ثبت شده است.

وحیدالله مایار سخنگوی وزارت صحت عامه امروز سه‌شنبه (12حمل) گفت:” در 24 ساعت گذشته، 60 سمپل مشکوک از ولایات مختلف در لابراتوارهای مرکزی کابل آزمایش شده است که دو رویداد مثبت از ولایت قندهار، یک واقعه مثبت از ولایت نیمروز و یک رویداد مثبت دیگر از ولایت دایکندی ثبت شده است”.

آقای مایار گفت:” همچنان در 24 ساعت گذشته، 136 سمپل مشکوک دیگر در لابراتوار ولایت هرات آزمایش شد که 25 رویداد مثبت جدید تثبیت گردید”.

وی بیان داشت” 25 مورد تازه که در ولایت هرات ثبت شده است شامل17 مرد و 8 زن است که جمعآ واقعات مثبت در هرات به 131رویداد رسیده است”.

سخنگوی وزارت صحت عامه گفت:” تعداد مجموعی واقعات مثبت ویروس کرونا به شمول چهار واقعه مثبت نیروهای حمایت قاطع در کشور به 174 رویداد رسیده است”.

به اساس معلومات وزارت صحت عامه  در ولایت هرات 131واقعه، کابل 6 واقعه، فراه 5 واقعه، سمنگان 4 واقعه، نیمروز 5 واقعه، لوگر 3 واقعه،  بلخ 3 واقعه، زابل 2 واقعه، دایکندی 2 واقعه،  قندهار 3 واقعه و همچنان در ولایات غزنی، بدخشان، ننگرهار،کاپیسا، بادغیس و سرپل یک یک واقعه مثبت ویروس کرونا ثبت شده است.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.