واقعات مثبت ویروس کرونا درافغانستان به ۱۷۴ تن رسید
واقعات مثبت ویروس کرونا درافغانستان به ۱۷۴ تن رسید

مسوولان در وزارت صحت عامه می‌گویند که در 24 ساعت گذشته در لابراتوارهای کابل و هرات 29 رویداد مثبت ویروس کرونا ثبت شده است.

مسوولان در وزارت صحت عامه می‌گویند که در ۲۴ ساعت گذشته در لابراتوارهای کابل و هرات ۲۹ رویداد مثبت ویروس کرونا ثبت شده است.

وحیدالله مایار سخنگوی وزارت صحت عامه امروز سه‌شنبه (۱۲حمل) گفت:” در ۲۴ ساعت گذشته، ۶۰ سمپل مشکوک از ولایات مختلف در لابراتوارهای مرکزی کابل آزمایش شده است که دو رویداد مثبت از ولایت قندهار، یک واقعه مثبت از ولایت نیمروز و یک رویداد مثبت دیگر از ولایت دایکندی ثبت شده است”.

آقای مایار گفت:” همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۶ سمپل مشکوک دیگر در لابراتوار ولایت هرات آزمایش شد که ۲۵ رویداد مثبت جدید تثبیت گردید”.

وی بیان داشت” ۲۵ مورد تازه که در ولایت هرات ثبت شده است شامل۱۷ مرد و ۸ زن است که جمعآ واقعات مثبت در هرات به ۱۳۱رویداد رسیده است”.

سخنگوی وزارت صحت عامه گفت:” تعداد مجموعی واقعات مثبت ویروس کرونا به شمول چهار واقعه مثبت نیروهای حمایت قاطع در کشور به ۱۷۴ رویداد رسیده است”.

به اساس معلومات وزارت صحت عامه  در ولایت هرات ۱۳۱واقعه، کابل ۶ واقعه، فراه ۵ واقعه، سمنگان ۴ واقعه، نیمروز ۵ واقعه، لوگر ۳ واقعه،  بلخ ۳ واقعه، زابل ۲ واقعه، دایکندی ۲ واقعه،  قندهار ۳ واقعه و همچنان در ولایات غزنی، بدخشان، ننگرهار،کاپیسا، بادغیس و سرپل یک یک واقعه مثبت ویروس کرونا ثبت شده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24