همکار و حامی رسانه‌ها هستیم/ حقایق بازتاب داده شود

مقامات محلی هرات در نشستی با خبرنگاران و مسئولان رسانه‌ای این ولایت تاکید بر حمایت از رسانه‌ها و اعتمادسازی بین دو طرف کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری جمهور، اولین نشست رسمی امروز چهارشنبه (29 جدی) بین مسئولان محلی و شماری از خبرنگاران و مسئولان رسانه‌ها در مقر اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات برگزار شد.

این نشست از سوی کمیسیون نظامی ولایت هرات برنامه‌ریزی شده بود و در آن تاکید بر همکاری دوجانبه بین مسئولان و خبرنگاران شد.

مولوی عبدالعلی متقی، عضو کمسیون نظامی ولایت هرات در این نشست گفت که امارت اسلامی حامی رسانه‌ها است و حفاظت از خبرنگاران وظیفه نیروهای امنیتی است.

این مقام امنیتی هرات علاوه کرد که در طول پنچ ماه از به قدرت رسیدن امارت اسلامی تا کنون رسانه‌ها به خوبی نشان داده که در راستای حفاظت از آزادی و نشان دادن دست‌آوردهای مردم افغانستان تلاش می‌کنند و این امر با همکاری دوجانبه افزایش خواهد یافت.

او تاکید کرد که در شرایط فعلی رسانه‌ها روی نقطه ضعف‌های امارت اسلامی دست نگذارند؛ چون پالیسی امارت اسلامی خدمت به مردم و تلاش برای شکوفایی اقتصادی است.

او همچنین گفت تلاش می‌شود چالش‌های اقتصادی رسانه‌ها هم حل شود و خبرنگاران بیکار دوباره به شغلشان برگردند.

از جانبی هم مولوی عزیزالرحمان، رئیس اداره امر به معروف و نهی از منکر هرات در سخنانی گفت که دین اسلام دین میانه روی و اعتدال است.

به گفته او حفاظت از ارزش‌ها، رویۀ خوب با مردم و تلاش برای تامین امنیت وظیفه شرعی و ایمانی است و امارت اسلامی در این زمینه تلاش می‌کند.

از سویی هم محسن کریمی، خبرنگار آریانا نیوز به نمایندگی از خبرنگاران گفت که چالش‌های اقتصادی و بعضا هم برخی ناهماهنگی‌ها بین خبرنگاران و مسئولان باعث بروز مشکلاتی شده است.

او همچنین خواهان حمایت همه‌جابنه از رسانه‌ها و مهیا ساختن زمینه هرچه بهتر فعالیت‌های رسانه‌ای در ولایت هرات شد.

این گفته‌ها درحالی مطرح شد که قبل از این هم برخی نشست‌هایی بین خبرنگاران و مسئولان محلی به صورت غیر رسمی برگزار شده بود.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.