همایش بزرگ مبلغان حوزه جنوب – غرب در هرات؛ تبلیغ اثرگذار نیاز جامعه است

همایش بزرگ انس با قرآن و مبلغین حوزه جنوب غرب کشور تحت عنوان«تبلیغ دینی و باید‌ها و نباید‌ها» و تجلیل با شکوه محرم روز گذشته در جبرئیل هرات برگزار شد.

این همایش که از سوی دفتر آیت العظمی سیستانی برگزار شد، در آن کارشناسان بر تبلیغ مفید و کارآمد مبلیغان دینی در ایام محرم تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، در این همایش جمع کثیری از علمای دینی و نمایندگان شورای علمای شیعه از ولایت‌های هرات، غور، بادغیس، نیمروز، فراه، هلمند، قندهار و مسئولین امارت اسلامی، رئیس شورای نظارت بر مدارس حوزه جنوب غرب کشور و خطیب نماز جمعه شهر مزارشریف حضور داشتند.

حجت‌الاسلام حسین آقایی، مسئول دفتر حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی در هرات گفت: «در این همایش بر ضرورت تبلیغ قوی و کارآمد تاکید شد و از ملا امامان و مبلغین خواسته شد اهداف عاشورا و حرکت امام حسین(ع) را به صورت بنیادی به مخاطبین و شنوندگان منتقل کنند.»

به‌گفتۀ آقایی، جلوگیری از سخنرانی‌های تکراری، بی‌مایه و فاقد محتوای اثرگذار نیز از مواردی بود که از علمای دین خواسته شد به آن دقت کرده و برای پیشبرد اهداف عالیه دین مبین اسلام و وحدت امت اسلامی تلاش کنند.

از سویی‌هم، در این همایش نماندگان شورای علمای شیعه ولایت هلمند و نیمروز نیز به ایراد سخن پرداخته و تاکید کردند که محرم با شکوه و آنطور که حق امام حسین(ع) است بزرگداشت شود.

حجت‌الاسلام علی تقدسی، عضو شورای علمای شیعه هلمند تاکید کرد که وظیفه امت اسلامی است که از محرم پاسداشت کرده و در این راه کم نگذارند.

از جانبی‌هم، حجت‌الاسلام محمد روحانی، رئیس شورای نظارت بر حوره‌های علمیه حوزه جنوب غرب گفت که تبلیغ مهم‌ترین راه برای معرفی دین و ارزش‌های دینی به جامعه است و باید علما در این راه قوی عمل کنند.

مشابه این نشست در ولایت بلخ نیز برگزار شده بود.خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.