همایش باشکوه نخستین یادواره شهدای روحانیت در هرات برگزار شد

به گزارش خبرگزاری وطن24، حجت السلام و المسلمین دکتر سید جواد وحیدی، مسئول مرکز مهدویت در هرات می‌گوید: عالمان دینی انقلابی همیشه اهل استقامت هستند، هیچ گاه فشار و زور را نپذیرفته و هرگز تسلیم دشمنان نمی‌شوند.

به بیان او، یکی از مهمترین شاخصه‌های عالم دینی انقلابی آگاهی و اشراف به اتفاقات و مسائل زمان خود بوده و حتی باید آینده‌نگری داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین وحیدی ادامه داد عالم دینی انقلابی کسی است که  با فکر خود دشمن را در میدان جنگ مغلوب سازد بدون آن که اقدام به جنگ فزیکی کند.

وی خاطر نشان کرد دشمنان اسلام در تلاش هستند تا نسل جوان امروز را از علمای دینی دور کنند و آنان را نسبت به علما و دین بی‌باور سازند.

مسئول مرکز مهدویت در هرات گفت علمای دینیِ انقلابی سرمایه‌ بزرگ یک جامعه هستند و باید ضمن قدردانی از آنان، در برابر خطرات از ایشان محافظت کرد.

او تأکید کرد خوش بختانه نقشه‌های شوم دشمنان اسلام نقش بر آب شده و جوانان نسبت به هر زمان دیگر از علما و مراکز دینی خود به خوبی حمایت می‌کنند.

حجت السلام و المسلمین آقای وحیدی از جوانان خواست مواظب باشند که دشمنان فریب‌شان ندهد و از علما و مراکز دینی خود مانند گذشته محافظت کنند.

در همین حال مهدی حدید، عضوی شورای ولایتی هرات می‌گوید: یادبود از علمای شهید، جوانان و نوجوانان را بیشتر با جامعه روحانیت آشنا می‌کند.

این عضو شورای ولایتی هرات ادامه داد جوانان در گذشته و هم در حال حاضر نشان دادند که از جامعه روحانیت جدا نیستند.

آقای حدید دولت را هم به شدت انتقاد کرده و گفت با تأسف دولت هنوز در شناسایی و بازداشت عاملان ترور عالمان دینی ناکام بوده است.

به گفته این عضو شورای ولایتی هرات، بارها مردم این ولایت خواهان بازداشت قاتلان عاملات ترور عالمان دینی شدند اما دولت در این زمینه اقدامات مؤثری را انجام نداده‌ است.

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.