هفته وحدت، زمان تبلور استحکام برادری دینی است

در جلسه شورای اخوت اسلامی ولایت هرات که امروز برگزار شد، تاکید جدی بر تجلیل ویژه و بی سابقه از هفته وحدت اسلامی صورت گرفت.

این جلسه که همراه با حضور شماری از علمای سرشناس و مطرح شیعه و سنی هرات بر پا شده بود، در آن تاکید شد که وحدت مسلمین، جزء نیازهای واجب جامعه اسلامی می‌باشد.

مولوی سیداحمد آخوندزاده، رئیس شورای اخوت اسلامی ولایت هرات در گفتگویی با خبرگزاری وطن24 بیان کرد: “شیعه و سنی برادروار از سالیان سال در کنار هم زندگی می‌کنند و وحدت میانشان هم از بین نرفته است؛ این وحدت را هر روز باید مستحکم‌تر بسازیم.”

به گفته او، وظیفه اصلی در این میان را علمای دین بر گردن دارند و به حق که وقتی مردم ببینند علمای دینی که راهنمایان آنان هستند، در کنار هم به سر می‌برند، این وحدت به لایه‌های مختلف و زیرین جامعه هم سرایت خواهد کرد.

وی از مردم خواست تا با الگوگیری از پیامبر اعظم(ص) و عمل کردن به دستورات ایشان که همانا وحدت و برادری، اصل آن را تشکیل می‌دهد، به امت اسلامی که موفقیت‌های زیادی را رقم می‌زند، بیاندیشند.

در همین حال مولوی مرادی، از علمای فاضل و سرشناس ولایت هرات گفت: “مگر غیر اینست که شیعه و سنی برادر یکدیگر هستند؟ به یقین که آیات و روایات زیادی در بحث وحدت و اخوت اسلامی وجود دارد که مسلمانان مانند دیگر واجبات دین باید از آن پیروی کنند.”

این روحانی بیان کرد هفته وحدت اسلامی، فرصتی مناسب برای تبلور انسجام مسلمانان است و به آبروی پیامبر اکرم، حضرت محمد(ص)، باید این قوت را به جهان نشان داد.

آقای مرادی در ادامه با نقدی تند به آن عده از کسانی که تجلیل از میلاد پیامبر(ص) را بدعت می‌خوانند، آنان را افرادی بی‌مطالعه و نا آگاه معرفی کرد.

به عقیده وی، گرامی داشت از پیامبر خوبی‌ها و مهربانی‌ها را می‌توان از آیات و روایات ثابت ساخت و این اسناد الهی، چیزی است که بدعت گویان آنها را ندیده‌اند.

از جانبی دیگر حجت‌الاسلام والمسلمین رضازاده، معاون شورای اخوت اسلامی هرات گفت که پس از این فعالیت‌های این نهاد دینی در هرات وسیع‌تر خواهد شد.

به گفته او، تلاش‌ها بر این است که فعالیت‌های تقریبی و وحدت آمیز، دایره‌اش را گسترده‌تر کرده و به میان مردم، به خصوص دانشجویان، دانش آموزان و دیگر اقشار راه پیدا کند.

این عالم دینی هم هفته وحدت اسلامی را زمانی مطلوب برای نشان دادن وحدت واقعی میان مردم خواند و گفت که باید با این فرصت و زمان، سعی بر آبیاری ریشه اخوت در میان امت اسلامی کرد.

شورای اخوت اسلامی، نهادی دینی که با انگیزه‌های وحدت آفرینی در ولایت هرات کار می‌کند.

سران این شورا متشکل از چهره‌های مطرح شیعه و سنی این ولایت می‌باشد.

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.