هشدار آیت‌الله سیستانی از قدرت گرفتن گروه‌های افراطی در افغانستان

آیت الله سیستانی مرجع تقلید شیعیان و رهبر مذهبی عراق از قدرت گرفتن گروه‌های تندرو و افراطی در افغانستان هشدار داده و خواستار همبستگی ملی اقوام و مذاهب در افغانستان شده است.

به گزارش سایت خبری وطن24؛ دفتر آیت الله سیستانی با نشر یک اعلامیه‌ی گفته که در شرایط دشوار کنونی کشور عزیز افغانستان و با توجه به احتمال قدرت گرفتن بیش از پیش گروه‌های تندرو و افراطی، اتحاد و همبستگی ملی میان همه اقوام و ملیت‌های این کشور از هر زمانی دیگر ضروری‌تر است.

او گفته که انتظار می رود حکومت و رهبران ملی و دینی و بزرگان جامعه افغانستان جهت حمایت از غیر نظامیان ـ به‌خصوص اقلیت‌های قومی و مذهبی ـ در مقابل ظلم وجنایت گروه‌های تروریستی چاره‌ای بیندیشند و اقدامات مناسبی را در نظر بگیرند.

به گفته او، کشور‌های مسلمان و جامعه جهانی نیز وظیفه دارند ملت بی‌پناه افغانستان را در این شرایط تنها نگذارند و اجازه ندهند نقشه شومی را که بدخواهان برای آینده این کشورترسیم نموده اجرا شود و درنتیجه شمار بیشتر از مردم بی‌گناه هدف حملات جنایت‌کارانه گروه افراطی قرار گیرند.

با این وجود، وزارت حج و اوقاف کشور نیز ضمن حمایت از این اعلامیه و با در نظرداشت قطعنامه‌های علما و مفتیان کشورهای اسلامی که جنگ جاری در افغانستان را ناروا و برادرکشی خواندند، یکبار  دیگر از جوانب درگیر جنگ تقاضا می‌کند به صلح که خواسته برحق و دیرینه ملت افغانستان لبیک گفته شود.

این وزارت افزوده که دو طرف جنگ باید برای تحقق صلح  و قطع جنگ گام‌های اساسی را برداشته بیشتر از این مردم غیور این کشور را به خاک خون نکشند.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.