هرات را از شما امن می‌خواهم/دیگر حق ندارید با خود بادیگارد بگردانید

او که در نشست هماهنگی آمرین حوزه‌های پولیس حضور داشت و صحبت می‌کرد، گفت: ” اختطاف، دزدی و قتل در این شهر قابل پذیرش نیست، مردم از نیروهای امنیتی انتظار بیشتری دارند؛ چهار میلیون باشنده‌ این شهر زندگی‌شان را بعد از خدا به شما سپرده‌اند و می‌طلبد تا شما تلاش بیشتری کنید نه اینکه در نزدیکی حوزه امنیتی پولیس و امنیت ملی ترور و اختطاف صورت گیرد.”

به گزارش خبرگزاری وطن24، محی‌الدین نوری معاون و سرپرست مقام ولایت هرات، با اشاره به جرایم جنایی و حمله‌ اخیر بر حوزه ششم امنیتی شهر هرات، بیان کرد که تداوم این وضعیت و عدم کنترل جرایم، قابل قبول نیست.

وی به آن عده از منسوبان امنیتی که در اجرای وظایف خود سهل‌انگاری می‌کنند و یا هم از امکانات دولتی و صلاحیت‌های وظیفوی، سوء استفاده انجام می‌دهند، هشدار جدی داد.

آقای نوری گفت: ” زمانی که امکانات دولتی را در اختیار دارید، زمانی که امتیاز و رتبه دولتی را دارید، به همان اندازه باید پاسخ‌گو باشید؛ دیگر یک آمر حوزه اجازه ندارد که چندین بادیگارد را در حالی با خود داشته باشد که شهر ما از دزدی و اختطاف رنج می‌برد؛ از امروز هیچ کدام از شما حق گشتاندن چندین بادیگارد را ندارید!”

وی با تاکید بر افزایش سطح هماهنگی‌ها بین نیروهای امنیت ملی و فرماندهی پولیس هرات هدایت داد که بعد از این جلسه‌ ماهوار مشترک امنیتی در مقام ولایت و جلسه‌ امنیتی مشترک حوزه‌های امنیت ملی و پولیس ملی به شکل هفته ‌وار تدویر و گزارش آن باید به اداره محلی برسد.

نوری همچنان افزود که از این پس، بدون اطلاع قبلی و به شکل سرزده از حوزه‌های امنیتی بازرسی صورت خواهد گرفت و در صورت کشف تخطی و سهل انگاری، مسئولان مربوطه‌ سبک دوش خواهند شد.

معاون مقام ولایت هرات همچنان به فرماندهی پولیس و رئیس امنیت ملی هدایت داد تا با کار مشترک، کمربند امنیتی هرات را به منظور تامین امنیت بهتر شهر، ایجاد کنند.

در همین حال، جنرال امین‌الله امیرخیل فرمانده پولیس هرات، عدم مسئولیت پذیری بعضی از مسئولان را یکی از چالش‌های سد راه تأمین امنیت در شهر هرات خواند.

آقای امرخیل گفت: “در  ساحه‌ هر حوزه‌ امنیتی که حادثه‌ای صورت گیرد، مسئولان همان حوزه زیر پیگرد قرار خواهند گرفت.”

او می‌گوید: “اگر طبق اصول عسکری فعالیت شود، بدون شک که تغییر در فضای امنیتی هرات به وجود خواهد آمد و اگر از این پس در این امر سهل انگاری صورت گیرد با متخلف برخورد قانونی می‌شود.”

این نشست در حالی برای بهبود اوضاع امنیتی هرات برگزار شده که دو شب پیش مهاجمان مسلح طالب به حوزه ششم امنیتی شهر هرات حمله کردند.

این حمله تلفاتی برای نیروهای پولیس و افراد ملکی در پی داشت.

حوزه ششم امنیتی شهر هرات در وسط این شهر موقعیت دارد.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.