هرات دیگر معتاد ندارد

مدیریت مبارزه با موادمخدر هرات می‌گوید تعداد معتادان در سطح شهر به صفر رسیده و طی سه سال گذشته این اداره توانسته 10 هزار معتاد را درمان کند.

به گزارش خبرگزاری وطن24 و به نقل از آژانس باختر، مولوی حیات‌الله روحانی، مدیر عمومی مبارزه با موادمخدر در هرات گفت: «از سه سال گذشته که روند جمع‌آوری معتادان از سطح شهر آغاز شد تا کنون 10 هزار تن در مراکز ترک اعتیاد درمان شده و به آغوش خانواده‌ها‌یشان برگشته‌اند».

آقای روحانی ادعا می‌کند که هم اکنون حضور معتادان در شهر هرات به صفر رسیده است.

وی گفت است تیم‌های این اداره طبق برنامه ریزی در نقاط مختلف برای بررسی و جمع‌آوری معتادان گزمه می‌کنند.

او افزود حالا فقط تعدادی از افرادی که به تازه‌گی از کشورهای همسایه رد مرز می‌شوند و اعتیاد دارند، توسط تیم‌های این اداره جمع‌آوری و به مراکز ترک اعتیاد منتقل می‌شوند.

در ادامه آقای روحانی گفته که روند درمان این افراد با برنامه‌ریزی منظم و پروسه دقیق در مراکز ترک اعتیاد زیر نظر اداره مدیریت مبارزه با موادمخدر درمان می‌شوند.

به بیان این مقام، افراد معتاد به روش‌های آب درمانی، گفتار درمانی و انجام ورزش‌های تحت درمان قرار می‌گیرند.

مولوی روحانی می‌گوید در تازه‌ترین اقدام این اداره، حوض بزرگ آب بازی و همچنین زمین ورزشی را برای بیماران آماده شده تا با استفاده از این شیوه‌ به تداوی آنان بپردازند.

این در حالی است که مسئولان مدیریت مبارزه با موادمخدر می‌گویند در پهلوی درمان، این اداره با همکاری ریاست کار و امور اجتماعی برای افراد درمان شده زمینه آموزش فن و حرفه را مهیا ساخته است.

گفته شده همین اکنون در ریاست کار و امور اجتماعی هرات دست‌کم 300 تن از این افراد مشغول فراگیری فن و حرفه‌ می‌باشند.

منبع خبرگزاری وطن24
توسط روح الله حیدری
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.