هرات آماده گرامی‌داشت با شکوه محرم/حکومت می‌گوید مردم نگران امنیت نباشند

نشست هماهنگی برای بهتر و پرشور برگزار شدن مراسم در ایام محرم از سوی مدرسه علمیه صادقیه هرات با حضور علما، وکلای گذر و بزرگان مردمی برگزار شد.

این نشست روز گذشته، چهارشنبه(13 سرطان) برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد روحانی، مدیر اجرایی مدرسه علمیه صادقیه هرات در این نشست گفت: «محرم یک حادثه بزرگ در تاریخ اسلام است که همه ساله به شور و عظمت آن در کشورهای مختلف افزوده می‌شود.»

به بیان آقای روحانی، در مدرسه علمیه صادقیه هرات نیز به هدف هماهنگی‌های بیشتر و توجه به کیفیت مراسم در دهه‌ی محرم نشستی با حضور علمای دین، وکلای گذر و فرهنگان هرات برگزار شد.

«محرم که خود فرصت عبادت و بندگی و هم‌چنین نزدیک شدن قلوب مومنین است، باید به نحو درست گرامی‌داشت شده و آنچه حق امام حسین(ع) و این مکتب است ادا شود.»

مدیر اجرایی مدرسه صادقیه هرات تاکید کرد که شیعه و سنی در هرات برادرانه زندگی کرده و همیشه مردم این شهر در محرم‌ها برای بهتر و پرشور برگزار شدن مجالس امام حسین(ع) همکاری کرده و به میدان آمده‌اند.

«امسال نیز از محرم برای وحدت جامعه اسلامی استفاده شود؛ در زیر سایه‌ای نظام اسلامی مردم بیشتر احساس امنیت می‌کنند و این باعث شده که در فکر پرشور برگزار کردن محرم از هر سال دیگر باشند.»

حجت‌الاسلام مهدی‌زاده، از علمای صادقیه هرات نیز گفت: «محرم مساله فردی نیست بلکه امروز سراسر عالم را گرفته است؛ در جلسه با علما تصمیم گرفته شد تا با همکاری نزدیک با امارت اسلامی دهه‌ی محرم با شکوه گرامی‌داشت شود.»

وی تاکید کرد که مردم از حکومت می‌خواهند امنیت مراسم عزاداری امام حسین(ع) را همانند سال‌های گذشته تامین کرده و از جوانان نیز برای تامین امنیت استفاده کند.

قاری عبدالله حسین زاده، از بزرگان قریه‌های اطراف هرات نیز گفت که امارت اسلامی با آنان همکاری‌های خوبی داشته و در نشست‌های مختلف وعده تامین امنیت کامل مراسم عاشورا را داده است.

او علاوه کرد که مردم تا پای جان برای برگزاری بهتر محرم می‌روند و همه ساله شور و عظمت محرم در اطراف هرات بیشتر می‌شود.

حجت‌الاسلام ابراهیمی، از علمای دیگر هرات نیز در گفتگو با خبرگزاری وطن24 گفت: «باید همه با درک شور و نشاط جوانان برای برگزاری مراسم عاشورا و برپایی موکب‌های عزداری همکاری داشته باشند.»

وی افزود که از نیروی جوان برای معرفی مکتب عاشورا استفاده شده و علمای دین و بزرگان با آنان رفتار مناسب شان داشته باشند.

با این حال، مقامات محلی هرات می‌گویند تمام‌قد آماده تامین امنیت مراسم بزرگ عاشورا و دهه‌ی محرم اند.

مولوی حیات‌الله مهاجر، معاون والی هرات گفت: امارت اسلامی مثل سال‌های گذشته آماده تامین امنیت شهروندان کشور و به خصوص عزاران حسینی است.

به‌گفته آقای مهاجر امارت اسلامی تدابیر جدی روی دست دارد و از مردم و به خصوص جوانان می‌خواهند با گوش دادن به حرف بزرگان شان در تامین بهتر امنیت همکای کنند.

چند روز مانده به محرم در هرات آمادگی‌ها برای پرشور برگزار شدن این ایام آغاز شده است.

 

منبع خبرگزاری وطن24
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.