نیروهای قرارگاه تحت محاصره ارتش در بالامرغاب بادغیس آب و نان کافی ندارند
نیروهای قرارگاه تحت محاصره ارتش در بالامرغاب بادغیس آب و نان کافی ندارند

وضعیت نیروهای ارتش در یک قرارگاه ارتش در مرکز ولسوالی بالامرغاب بادغیس وخیم است و از چندی به این طرف مسیر اکمالات، مواد غذایی و انتقال پیکرهای جان باختگان آنان مسدود بوده و دیگر نیروها هم در محاصره کامل قرار دارند.

عبدالله افضلی، معاون شورای ولایتی بادغیس به خبرگزاری وطن۲۴ گفت: از چند روز به این طرف حملات طالبان و انداخت‌های آنان بر این قرارگاه شدت یافته و به این نیروها تلفات وارد کرده است.

به بیان وی، همزمان با آغاز موج جدید نبردها، مسیر اکمالات و مواد غذایی قرارگاه ارتش که در مرکز بالامرغاب موقعیت دارد بسته شده و دسترسی این نیروها به تمام ضروری قطع شده است.

معاون شورای ولایتی بادغیس وضعیت در این قرارگاه را بحرانی عنوان کرد و سرنوشت نیروهای گیر مانده در آن را نگران کننده خواند.

افضلی حملات هوایی هفته پیش بر مواضع طالبان در اطراف قرارگاه ارتش در مرکز بالامرغاب را نیز بر روند مسدود بودن مسیرهای اکمالاتی آن بی‌تأثیر دانسته و یادآور شد که پیکرهای شماری از نیروهای جان باخته چند روز است که به همین دلیل انتقال نیافته‌اند.

همزمان با این درگیری‌ها فرمانده پایگاه ارتش غرب کشور هم برای بررسی اوضاع وخیم بالامرغاب بادغیس به این ولایت سفر کرده است.

فضل محمد جنبش، فرمانده پایگاه ارتش ۲۰۷ ظفر قرار است در این سفر برای پایان دادن به محاصره چند روزه نیروهای ارتش در بالامرغاب چاره اندیشی کند.

هرچند هنوز مشخص نیست که به این منظور چه اقدامی خواهد شد اما به گفته مقام‌ها اقدام عملی صورت خواهد گرفت.

نیروهای امنیتی و دفاعی امسال سخت‌ترین روزها را طی سال اخیر در بالامرغاب سپری کردند و نزدیک به چهار ماه در محاصره طالبان قرار داشتند.

این نیروها تلفات چشمگیری را نیز در این مدت متحمل شدند. 

  • نویسنده : علی جوادی
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24