نیروهای حمایت قاطع و افغان حملات هوایی و زمینی علیه طالبان را در فراه شدت می‌بخشند

محب‌الله محب، سخنگوی فرماندهی پولیس فراه به خبرگزاری وطن24 گفت: روز گذشته جنرال اسکات میلر، فرمانده عمومی نیروهای حمایت قاطع در افغانستان، سرپرستان وزارت دفاع و داخله و ریاست امنیتی ملی و فرمانده پایگاه ارتش 207 ظفر ابتدا وارد ولسوالی اناردره این ولایت شدند.

وی گفت این هیئت وعده سپرد که در قسمت اکمال و تجهیز نیروهای مسلح این ولسوالی همکاری خواهد کرد و به زودی این همکاری آغاز خواهد شد.

پس از اناردره این هیئت وارد مرکز ولایت فراه شد و با مقام‌های محلی و مسئولان امنیتی این ولایت دیدار کرد.

در این دیدار، فرمانده نیروهای حمایت قاطع در کشور وعده داد که حملات هوایی علیه طالبان شدت خواهد گرفت.

جنرال اسکات میلر یادآور شد در زمینه‌ آموزش قوای افغان همکاری حمایت قاطع ادامه خواهد داشت و به زودی شماری نیروی خارجی هم وارد فراه خواهند شد.

سرپرستان وزارت دفاع، وزارت داخله، ریاست امنیت ملی و فرمانده پایگاه ارتش ظفر هم ابتدا پیرامون وضعیت امنیتی فراه با مقام‌های این ولایت گفتگو کرده و وعده دادند زمینه گسترش سرکوب طالبان از طریق هوا و زمین را مساعد می‌کنند.

آنان همچنین اطمینان دادند که در قسمت اعزام نیرو و اکمال و تجهیز قوای مسلح فراه نهایت همکاری را خواهند کرد.

به گفته سخنگوی پولیس فراه، مقام‌های محلی و امنیتی فراه هم پیرامون چالش‌های امنیتی این ولایت با هیئت عالی امنیتی بحث و گفتگو کردند و از این مقام‌ها وعده برطرف شدن آنها را گرفتند.

در حالی فرمانده حمایت قاطع در افغانستان و هیئت عالی امنیتی به فراه سفر می‌کنند که این ولایت جنگ شدیدی را که چند روز از فروکش کردن آن نمی‌گذرد، پشت سفر گذاشته است.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.