نهادهای امدادرسانی زودتر به بیجاشدگان بادغیس رسیده‌گی کنند/فاجعه به بار خواهد آمد
نهادهای امدادرسانی زودتر به بیجاشدگان بادغیس رسیده‌گی کنند/فاجعه به بار خواهد آمد

عبدالغفور ملکزی در نشستی از نهادهای کمک‌رسانی دولتی و غیر دولتی خواست با تمام کمک‌های که در اختیار دارند هر چه زودتر به بیجاشدگان این ولایت رسیده‌گی کنند.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، جلسه اضطرار به ریاست عبدالغفور ملکزی والی ولایت بادغیس با حضور مسئولان از مؤسسات کمک‌رسانی(اوچا)، (NRC)، (WFP)، (I R C)، (هلال احمر)، و رؤسای مبارزه با حوادث و مهاجرین این ولایت برگزار شد.
والی بادغیس، از همه نهادهای امدادرسانی خواست، تا برای جلوگیری از خطرات احتمالی سرمای زمستان در کمپ‌های مهاجرین کمک‌های اضطراری را آماده و به مستحقین هرچه عاجل‌تر توزیع کنند.

ملکزی گفت: “اگر در این روزهای سخت زمستان که برف و بارندگی نیز جریان دارد کمک‌های اضطرار آماده نشود بیم آن می‌رود که مشکل مهاجرین وسیعتر شده و فاجعه به بار خواهد بود.”

والی بادغیس همچنان تأکید کرد که مؤسسات کمک‌رسانی هر چه در اختیار دارند به بیجاشدگان زودتر کمک کنند.

از سویی هم مسئولان نهادهای امدادرسانی در بادغیس، بخصوص مسئولان نهادهای غیر دولتی اطمینان هر نوع آمادگی همکاری را دادند.
آنان علاوه کردند هر آن چیزی که در اختیارشان باشد در کمپ‌های مهاجرین توزیع و سعی خواهند کرد که حجم کمک‌ها را بیشتر کنند.

مسئولان این نهادها اشاره کردند که تنظیم و توزیع کمک‌های زمستانی در هماهنگی با دولت به پیش خواهد رفت.

با این حال جمشید شهابی سخنگوی والی بادغیس می‌گوید: “در حال حاضر نهادهای دولتی و غیر دولتی مصروف کمک‌های زمستانی برای مهاجرین در کمپ‌ها می‌باشند، ولی با در نظر داشت تراکم بیجاشدگان این کمک‌ها بسنده نیست.”

گفتنی است که در بادغیس حدود ۷۰ هزار فامیل بیجاشده وجود دارد که بخصوص در فصل سرما این فامیل‌ها با مشکلات جدی روبرو می‌شوند و در صورت عدم رسیده‌گی به آنان احتمال تلف شدن برخی‌های شان نیز می‌رود.

 

  • نویسنده : سید غفور هاشمی ثاقب
  • منبع خبر : وطن24