نماینده ویژه سازمان ملل متحد نشان علامه سید جمال الدین افغان رو دریافت کرد

مدت کاری تدامیچی یاماموتو نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد در افغانستان رسما به پایان رسید.

ارگ ریاست جمهوری گفته که محمداشرف غنی رییس جمهور، شام روز شنبه (دوم حمل) ضمن ملاقات تودیعی با تادامیچی یاماموتو نمایندۀ خاص سازمان ملل متحد برای افغانستان، نشان دولتی علامه سید جمال الدین افغان را طی مراسمی در ارگ به وی تفویض کرد.

پس از تفویض نشان، رییس جمهور غنی از تلاش‌ها و انجام خدمات ارزندۀ تادامیچی یاماموتو منحیث نمایندۀ خاص ملل متحد در افغانستان قدردانی کرده، گفت که شما برای همکاری با حکومت و مردم افغانستان مسئولیت‌های تان را ادا کرده و یکجا با نظام افغانستان در راستای انکشاف پایدار، حفاظت بیشتر حقوق بشر و تامین صلح و امنیت، کار و تلاش نمودید.

در مقابل تادامیچی یاماموتو ضمن خرسندی از ماموریت خویش در افغانستان، برای حکومت جدید افغانستان در عرصه‌های مختلف به ویژه خدمتگزاری به مردم و پیشبرد پروسۀ صلح، آرزوی موفقیت کرد.

گفتنی است که تدامیچی یاماموتو در سال 1394 خورشیدی از سوی بانکی مون سرمنشی سابق سازمان ملل متحد، به عنوان نماینده خاص سازمان ملل در افغانستان معرفی شده بود.

مسوولان نمایندگی سازمان ملل متحد به مدت پنج سال گزینش می‌شوند.

تدامیچی یاماموتو نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد در افغانستان در پنج سال گذشته در راستای صلح در افغانستان تلاش‌های زیادی کرد.

همچنین آقای یاماموتو بارها به منظور حل اختلافات و موقف گیری‌هایش از سوی برخی سیاسیون افغانستان متهم به طرفداری از یک جناح شده است.

سازمان ملل متحد در افغانستان تسهیل کننده کمک‌های جهانی، کمک به روند انتخابات و روند صلح افغانستان است.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.