نمایشگاه کتاب ایران در دانشگاه هرات آغاز به کار کرد

نمایشگاه کتاب ایران در دانشگاه هرات راه اندازی شد.
این نمایشگاه که در دانشکده ادبیات این دانشگاه راه اندازی شده، به مدت یک هفته ادامه کار خواهد داد.
علی اصغر رضایی دستجردی، رایزن فرهنگی ایران در ولایت هرات در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت: “این نمایشگاه به ابتکار مرکز فرهنگی ایران و همکاری دانشگاه هرات راه اندازی شده که در آن هشت هزار عنوان کتاب در قالب 60 هزار جلد کتاب وجود دارد.”
به بیان وی، عمده این کتب علمی – پژوهشی بوده و شامل ادبیات، هنر، فلسفه، الهیات و دیگر رشته‌ها می‌باشد.
آقای دستجردی تاکید دارد این اقدام به منظور رشد سطح علمی دانشجویان هرات و سهولت در تامین کتب مورد نیازشان روی دست گرفته شده است.
وی دانشگاه هرات را به عنوان یکی از مراکز قوی دارای تولید علم در افغانستان دانست که قابلیت و ظرفیت این را دارا است که به سطوح بالاتری دست پیدا کند.
در همین حال شماری از دانشجویان حاضر در این نمایشگاه برپایی این نمایشگاه را کاری تاثیرگذار دانسته و گفته‌اند در شرایطی که بسیاری از کتب در کتاب فروشی‌های این ولایت یافت نمی‌شود، کمک شایانی را به دانش پژوهان می‌رساند.
محمد رحیم می‌گوید نیاز است چنین نمایشگاه‌هایی که کتب جدید علمی را دارا هستند، به صورت دائمی در هرات فعالیت کنند و دسترسی افراد آکادمیک به منابع علمی را راحت‌تر بسازند.
او گفته از این نمایشگاه سه کتاب تهیه کرده که قبل از این نیاز شدیدی را به آنها داشت.
گفتنی است بخش فرهنگی ایران در سال‌های اخیر به انواع گوناگون نمایشگاه‌های کتاب در ولایت هرات راه اندازی کرده.
پیش از این در سال گذشته، شمار زیادی از ناشران ایران در کتابخانه مرکزی هرات، نمایشگاه بزرگی را برپا کرده بودند که مورد استقبال شدید مردم قرار گرفته بود.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.