نمایشگاه نقاشی «شام هرات» در هرات برگزار شد

نمایشگاه نقاشی در هرات تحت نام «شام هرات» با نمایش 250 اثر هنری در کتابخانه عامه این ولایت برگزار شد.

عبدالکریم ارباب زاده، مسئول برگزاری این نمایشگاه به خبرگزاری وطن24 می‌گوید: در این نمایشگاه 250 اثر به نمایش گذاشته شده که در بخش‌های مختلف این آثار ترتیب داده شدند.

وی بیان داشت همه ساله، چنین نمایشگاهی را برگزار می‌کند و مردم هم تا کنون به خوبی استقبال کرده‌اند.

او افزود تلاش شده که این نمایشگاه نسبت به دیگر نمایشگاه‌ها کارهای متفاوتر به نمایش گذاشته شود تا بیشتر مورد علاقه مردم قرار بگیرد.

آقای ارباب زاده از حکومت خواست که هنرمندان را بیشتر تشویق کند تا این که آثار شان را بتوانند در دیگر کشورها هم به نمایش بگذارند.

در همین حال احمدالله متقی، رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات می‌گوید: این اداره همواره از هنرمندان حمایت کرده و هر آنچه در توان شان باشد از هنرمندان دریغ نخواهد کرد.

وی تأکید کرد که نمایشگاه‌های زیادی راه اندازی خواهد شد و اداره اطلاعات و فرهنگ همیشه حمایتگر هنرمندان بوده بعد از این هم هنرمندان را بیشتر تشویق می‌کنند.

محمد امین، یکی از بازدید کنندگان می‌گوید این نماشگاه نقاشی نسبت به دیگر نمایشگاه‌ها متفاوت بوده و در آثار نقاشی از رنگ آمیزی‌هایی جالب کار گرفته شده است.

این بازدید کننده خاطرنشان کرد نگاه کردن به این نقاشی‌ها به بازدید کنندگان احساس خوبی می‌دهد و دلیلش هم رنگ‌هایی آرام و دلنشینی است که در این نقاشی‌ها مورد استفاده قرار گرفته است.

هرات پایگاه هنر و خواستگاه خیلی از هنرها بوده است.

همه ساله در این ولایت توسط هنرمندان این ولایت در بخش‌های مختلف آثاری طراحی و ترتیب داده می‌شود و در نمایشگاه‌ها مختلف برای عموم به نمایش گذاشته می‌شود.

این در حالی است که هنرمندان گفتند که برای رشد هنر و همچنین بهتر شدن وضعیت اقتصادی‌شان نیازمند حمایت مردم و حکومت‌اند.

منبع خبرگزاری وطن24
توسط حسن شریفی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.