نمایشگاه ملی صنایع دستی و تولیدات داخلی در هرات برگزار شد

نمایشگاه ملی صنایع دستی و تولیدات شرکت‌های داخلی تحت نام (عالیست افغانیست) در هرات با حضور مقامات اداره محلی و مسئولان مرکزی کشور برگزار گردید.

فرید نادری، مسئول برگزاری این نمایشگاه به خبرگزاری وطن24 گفت: «در این نمایشگاه 110 غرفه وجود دارد که 55 غرفه مربوط آقایان و 65 غرفه دیگر هم از خانم ها می‌باشد».

وی بیان داشت در این نمایشگاه خانم‌ها و آقایان از ولایت‌های مختلف مانند قندهار، مزارشریف، جلال آباد، دایکندی، هرات، فراه و بادغیس شرکت کرده و تولیدات شان را به نمایش گذاشتند.

او افزود برگزاری چنین نمایشگاهایی در رشد صنعت و معرفی بیشتر تولیدات داخلی می‌تواند تأثیرات مثبت داشته باشد.

در همین حال محمد زبیر دین پرور، رئیس عمومی بین المللی وزارت صنعت و تجارت کشور در این نمایشگاه گفت: «در طی سه سال اخیر امارت اسلامی شش نمایشگاه بین‌المللی را در کشورهای مختلف برگزار کرده بود تا این که تولیدات افغانستان را بیشتر به جهان معرفی کند».

وی علاوه کرد امارت اسلامی قرار است که در کشورهای مانند چین، ازبکستان، هند و روسیه نمایشگاه تولیدات افغانستان را برگزار کند.

آقای دین پرور، در ادامه اضافه کرد امارت اسلامی به صورت جدی از تولیدات داخلی حمایت می‌کند و تعرفه‌های مالیاتی را بالای کالاهایی مشابه وارداتی افزایش داده تا این که تولیدات داخلی کشور بیشتر رشد کند.

رئیس عمومی بین المللی وزارت صنعت و تجارت کشور خاطرنشان کرد در حال حاضر بیش از 274 نوع تولیدات داخلی به کشورهای مختلف صادر می‌شود.

از سویی هم، حمیدالله خادم، رئیس اتاق صنایع و معادن هرات می‌گوید صنعت گران کشور مجاهدین اقتصادی هستند که زمینه کار را برای هزاران جوان فراهم می‌کنند.

او افزود با تمام مشکلاتی که در کشور وجود داشته، صنعت‌گران کشور را ترک نکردند و در کنار دولت با مشکلات موجود مبارزه کردند.

آقای خادم از برگزار کنندگان نمایشگاه‌ها خواست که در برگزاری چنین نمایشگاه‌ها هماهنگی بیشتری داشته باشند تا این که تولیدات افغانستان ضعیف نشان داده نشود.

قابل ذکر است که این نمایشگاه به مدت سه روز به روی عموم مردم باز می‌باشد.

 

منبع خبرگزاری وطن
توسط حسن شریفی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.