نظری: نقش رئیس جمهور رئیسی در گسترش مناسبات اقتصادی افغانستان و ایران برجسته بود

معاون وزیر اقتصاد افغانستان می‌گوید که دولت آقای رییسی در برقراری روابط گسترده اقتصادی و تجاری با دولت افغانستان موفق بود.

به گزارش خبرگزاری وطن24، عبدالطیف نظری، معاون وزیر اقتصاد افغانستان ضمن عرض تسلیت به مردم ایران، می‌گوید: «دولت آقای رییسی یکی از موفق‌ترین دولت‌ها در برقراری روابط گسترده اقتصادی و تجاری با دولت افغانستان بود، چون سیاست خارجی دولت سیزدهم روابط گسترده اقتصادی و تجاری با دولت افغانستان بوده است».

به گفته وی، سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران‌ در دوران دولت آقای رییسی مبتنی بر حسن همجواری و گسترش مناسبات با همسایگان بود.

بنابراین با توجه به اینکه افغانستان و ایران مشترکات فراوانی فرهنگی، تاریخی و تمدنی دارند و همچنین دارای منافع مشترک اقتصادی و تجاری در این منطقه هستند در این دوره روابط دو کشور روز به روز گسترش و تقویت پیدا کرد.

معاون وزیر اقتصاد افزوده که دو موضوع مهم یعنی موضوع بندر چابهار و همچنین خط آهن خواف – هرات در گسترش مناسبات اقتصادی و تجاری بین دو کشور نقش بسیار مهم و اساسی ایفا کرد.

او گفت: در حال حاضر این مناسبات رو به جلو و گسترش است.

بنابراین در دوره دولت آقای رییسی ما هم از نظر اقتصادی و تجاری و هم از نظر ترانزیتی شاهد گسترش مناسبات و همکاری‌های همه جانبه بین دو کشور بودیم که تامین کننده منافع ملی هر دو کشور بود.

این در حالی است که از مقامات دیگر امارت اسلامی در افغانستان هم پیام‌ها تسلیت را به حکومت ایران در ارتباط به جان باختن رئیس جمهور ایران و همراهنشان فرستادند.

منبع خبرگزاری وطن
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.