میلاد نبی مکرم اسلام(ص) بزرگترین نعمت خداوند برای بشریت بود
میلاد نبی مکرم اسلام(ص) بزرگترین نعمت خداوند برای بشریت بود

همزمان با فرا رسیدن هفته اخوت اسلامی، عالمان دینی هرات در نمازهای جمعه این ولایت، مسلمانان را به حفظ وحدت و برابری و برگزاری مراسم میلاد حضرت محمد(ص) به گونه شایسته و باشکوه دعوت کردند.

در نماز جمعه جبرئیل هرات هم تأکید شد که باید میلاد پیامبر اسلام(ص) به شیوه خاص و با شکوه در تمام نقاط کشور و این ولایت برپا شود.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، حجت الاسلام والمسلمین محمد یزدانی در خطبه‌های این هفته، وجود پیامبر بزرگوار اسلام(ص) را بزرگترین نعمت الهی برای بشریت خواند و عنوان کرد که تجلیل از میلاد ایشان به مثابه سپاس‌گذاری از خداوند متعال، برای این نعمت بزرگ و نورانی است.

او ادامه داد تمام مسلمانان دنیا با الگو گرفتن از رفتار و سیره نبی مکرم اسلام(ص) باید حق این نعمت بزرگ الهی را به جا آورند و تمام تلاش خود را برای برآورده ساختن آرمان‌های مقدس ایشان انجام دهند.

آقای یزدانی اشاره کرد که میلاد حضرت محمد(ص) یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان است و باید به شیوه باشکوه در تمام نقاط به ویژه در هرات برگزار شود و مردم در این ایام خجسته و با برکت شادمان و مسرور باشند.

وی گفت چه چیزی می‌تواند مهم‌تر و مسرور کننده‌تر از این باشد که خداوند با فرستادن آخرین پیام‌آور خود، جهان و سرنوشت بشریت را تغییر داد.

خطیب نماز جمعه جبرئیل هرات این موضوع را هم یادآور شد که میلاد پیامبر(ص) همزمان با هفته اخوت اسلامی است و نیاز است تا از این هفته نیز مسلمانان کشور به گونه درخور شأن تجلیل کنند.

او وحدت را از برجسته‌ترین عناصر سیره نبی مکرم اسلام خواند و چنگ زدن به آن را لازمه رستگاری و دوری از مشکلات در جوامع اسلامی عنوان کرد.

همه ساله با فرارسیدن میلاد پیامبر(ص) و هفته اخوت اسلامی، مراسم‌های باشکوهی در هرات برپا می‌شوند.

  • نویسنده : علی جوادی
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24