مکاتب خصوصی اگر درس اجباری در ایام تعطیلی برگزار کنند مورد پیگرد قرار می‌گیرند
مکاتب خصوصی اگر درس اجباری در ایام تعطیلی برگزار کنند مورد پیگرد قرار می‌گیرند

مسئولان در ریاست معارف هرات می‌گویند در صورت که مکاتب خصوصی دانش آموزان را مجبور به حاضر شدن در صنف‌های درسی کنند، با آنان برخورد جدی خواهند شد.  

مسئولان در ریاست معارف هرات می‌گویند در صورت که مکاتب خصوصی دانش آموزان را مجبور به حاضر شدن در صنف‌های درسی کنند، با آنان برخورد جدی خواهد شد.

ذکریا رحیمی، رئیس معارف هرات به خبرگزاری وطن۲۴ گفت: “تمام مدارس در هرات به علت تعطیلات زمستانی بسته می‌باشند و در هیچ مکتبی درس به صورت رسمی جریان ندارد.”

به بیان وی به علت عقب ماندن بعضی دانش آموزان از درس‌ها به علت شیوع ویروس کرونا، تنها اجازه برگزاری بعضی صنوف تقویتی برای مکاتب خصوصی داده شده است.

او اضافه می‌کند برگزاری درس‌های تقویتی به این معنی نیست که مکاتب خصوصی دانش آموزان را مجبور به آمدن در مکتب کنند.

وی علاوه می‌کند تا کنون چندین مکتب اخطاریه داده شده و در صورت که کدام مکتبی دیگری این روند را ادمه دهد، با آنها برخورد جدی و قانونی می‌شود.

در سال روان تعلیمی در افغانستان مکاتب به علت شیوع ویروس کرونا چندین ماه بسته بود و حالا هم با آمدن زمستان و سردی دوباره تعطیل شده است.

این تعطیلی‌ها باعث شده اکثر دانش آموزان در افغانستان از درس عقب بمانند و یا اصلا دسترسی به آن پیدا نکنند.

در هرات هم به این علت بعضی چالش‌های به میان آمد اما مسئولان در اداره معارف می‌گویند با برنامه ریزی که در ایام کرونایی و قرنطینه وجود داشت اطفال اندکی از پروسه آموزش آنلاین بی‌بهره شدند و این روند موثر واقع شد.

 

 

  • نویسنده : عبدالله اخلاقی
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24