موسسات کمک‌رسان در بادغیس توزیع آب آشامیدنی برای بیجاشدگان را متوقف کرده‌اند

عبدالعزیز بیگ، رئیس شورای ولایتی بادغیس به خبرگزاری وطن24 گفت: از چند روز به این طرف است که موسسات کمک‌رسان از جمله “یونیسف” و برخی موسسات دیگر توزیع آب آشامیدنی را برای صدها خانواده بیجاشده این ولایت متوقف کرده‌اند.

او ادامه داد شورای ولایتی بسیار از این موضوع نگران است چرا که بیجاشدگان به منبع دیگر آب آشامیدنی هم دسترسی نداشته و با تشنگی مواجه شده‌اند.

رئیس شورای ولایتی بادغیس گفته اکنون چند هزار بیجاشده به آب آشامیدنی دسترسی ندارند و این در حالی است که در گرمای بیش از 40 درجه سانتیگراد به زیر چادرها زندگی می‌کنند.

وی در مورد علت توقف روند توزیع آب آشامیدنی از سوی موسسات کمک‌رسان و انکشاف دهات بادغیس را چنین عنوان کرد: “موسسات کمک کننده و انکشاف دهات باور دارند که امسال خشکسالی در مناطق پایان یافته و مردم باید به خانه‌های خود بازگردند.”

اما بیگ تأکید کرد که امسال اگر خشکسالی پایان یافته، مشکل ناامنی دامنگیر ولسوالی‌ها شده و مردم نمی‌توانند به مناطق خود بازگردند.

رئیس شورای ولایتی بادغیس وضعیت بیجاشدگان را در کمپ‌های مهاجرین وخیم عنوان کرد و هشدار داد اگر همچنان برای آنان آب آشامیدنی توزیع نشود، مردم به ویژه کودکان از تشنگی جان خواهند داد.

در همین حال داکتر خالد، مسئول موسسه یونیسف در بادغیس از ارائه پاسخ در زمینه توقف روند توزیع آب آشامیدنی برای بیجاشدگان این ولایت خودداری کرد.

با وجود تلاش بسیار برقراری ارتباط با رئیس انکشاف دهات بادغیس هم امکان پذیر نشد.

هم اکنون چند هزار تن از مردم مناطق مختلف بادغیس به ویژه نقاط ناامن این ولایت در شهر قلعه‌نو به سر می‌برند و وضعیت دشواری را سپری می‌کنند.

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.