معاون والی فراه: همه چیز را تائید می‌کنم؛ فراه در نا امن ترین حالت ممکن است

اوضاع امنیتی ولایت و به خصوص شهر فراه در وخیم ترین حالت ممکن در سال‌های گذشته به سر می‌برد.

منابع خبرگزاری وطن24 گزارش داده‌اند شب گذشته طالبان مسلح در 300 متری مقر فرماندهی پولیس واقع در شهر فراه ایست بازرسی و چک پاینت ایجاد کرده بودند.

به بیان آنان، این وضعیت تا کنون در چندسال گذشته روی نداده بود و این خبر بد این روزهای فراه است.

گفته شده این اتفاقات در چند شب گذشته در شهر فراه تکرار شده است.

این صبحت‌ها را شاه محمود نعیمی، عضو شورای ولایتی فراه هم تائید می‌کند.

بنا بر گفته‌های وی، طالبان شب گذشته از دو منطقه غرب و شمال فرماندهی پولیس فراه، در فاصله 300 متری، نه تنها حضور داشتند، بلکه به صورت آزادانه ایست بازرسی ایجاد کرده بودند.

این نماینده فراه در شورای ولایتی در ادامه تاکید کرد کمبود نیروهای امنیتی و مشکلات تجهیزاتی آنان، مهمترین نقطه قوت طالبان برای این اقدامات را نشان می‌دهد.

همچنین موسی نظری، معاون والی فراه به صراحت تمامی این گفته‌ها را تائید کرد.

او در صحبت‌هایش وضعیت این روزهای فراه را غیر قابل تصور خواند و گفت مردم باید در چنین حالتی، بیشتر در کنار دولت حضور داشته باشند.

آقای نظری همچنین انتقادی بدون آدرس را داشت و گفت: “برخی از مسئولان ادارات توجهی به اوضاع فراه ندارند و این چنین است که مشکلات این روزها به وجود آمده.”

اما محب‌الله محب، سخنگوی پولیس فراه اینکه طالبان تا به این اندازه نزدیک به مقر پولیس شده باشند را قبول ندارد ولی تائید می‌کند که شب گذشته فراه، خیلی نا امن و سخت بود.

او خبر داده در جریان حملات طالبان به پاسگاه‌های حیدرقلی در شهر فراه، سه تن از نیروهای پولیس و چهار تن از افراد طالبان زخمی شده‌اند.

پیش از این گفته می‌شد طالبان در تمامی ولسوالی‌های فراه فعالیت و تحرکات دارند اما اینکه نفرات این گروه خود را به دیوارهای فرماندهی پولیس برسانند و یا حتی به جای نیروهای این ارگان ایست بازرسی ایجاد کنند، بدون اغراق، بی سابقه است.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.