معاون سیاسی رئیس الوزرا: امارت اسلامی در برگزاری و امنیت مراسم عاشورا متحد است

معاون شورای علمای شیعه افغانستان و هیئت همراه در دیدار با معاون سیاسی ریاست‌الوزراء گفته که ایجاد ثبات و تحکیم نظام اسلامی افغانستان پس از جنگ نیازمند همکاری مردم و حکومت دارد و از مسئولان امارت اسلامی خواسته است تا به پیشنهادات جامعه اهل تشیع توجه جدی کند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، دفتر مطبوعاتی ریاست الوزراء از دیدار مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی این ریاست با محمد اکبری، معاون شورای علمای شیعه و هیئت همراه وی در قصر سپیدار خبر داده است.

به گفته این ریاست، در این دیدار آقای اکبری به نمایندگی از جامعه اهل تشیع ضمن این‌که از تلاش‌های حکومت در راستای تامین امنیت در سراسر کشور تقدیر و تشکر کرده نیز گفته است، ادارات مربوطه همواره در زمان ضرورت با مردم همکار بوده است.

معاون شورای علمای شیعه افغانستان با اشاره بر این‌که افغانستان پس از جنگ در حال ثبات و تحکیم نظام اسلامی است، همکاری مردم را در این مرحله مهم دانسته و گفته که جامعه اهل تشیع با حکومت سرپرست به صورت کامل همکار هستند.

‏همچنن در این دیدار مسئولان شورای علمای شیعه در مورد برگزاری بهتر مراسم عاشورا و تأمین امنیت آن نیز صحبت کرده و در این خصوص از معاون سیاسی ریاست الوزراء خواسته اند تا به مطالبات مردم توجه صورت بگیرد.

‏در همین حال مولوی عبدالکبیر، در این دیدار با اشاره به حقوق یک‌سان تمام افغان‌ها در کشور گفته که امارت اسلامی در تأمین امنیت مراسم عاشورای امسال متعهد است و به همه عزاداران اطمینان داده است که ادارات امنیتی دست به کار شده اند و هموطنان در این رابطه هیچگونه نگرانی نداشته باشند.

‏معاون سیاسی ریاست الوزراء، ضمن تشکری از همکاری همیشگی شورای علمای اهل تشیع نیز گفته که در مورد خواسته‌های آنان تامل و بررسی خواهد شد.

منبع خبرگزاری وطن
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.