معاون ریاست الوزراء: هنوز هم در برخی ادارات مردم برای اجرای کارهای‌شان ماه‌ها منتظر می‌باشند

معاون اداری ریاست الوزراء گفته که تا کنون هم در برخی ادارات پروسه‌های مغلق و سیستم کاغذپرانی وجود دارد و مردم هفته‌ها و ماه‌ها برای نهایی شدن کارهای شان در ادارات دولتی منتظر می‌مانند.

این گفته‌ها، معاون ریاست الوزرا در مراسم امضای تفاهم نامه ساده سازی پروسه‌های اداری میان اداره اصلاحات و خدمات مکلی، وزارت شهدا و معلولان و ریاست برشنا بیان کرده است.

به گزارش خبرگزاری وطن24، عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست‌الوزراء گفت که در برخی ادارات هنوز کارها به صورت مغلق و کاغذپرانی‌ وجود دارد و مردم تا ماه‌ها برای اجرای کارشان منتظر می‌باشند.

او گفته است که امارت اسلامی به حکومت داری الکترونیکی متعهد است و تلاش دارد تا ادارات دولتی را باهم وصل کند.

به نظر این مقام با الکترونیکی شدن و وصل شدن ادارات، فساد کاهش پیدا می‌کند و کارها به سرعت انجام می‌شود.

آقای حنیفی می‌گوید: «ان شاء الله مصمم هستیم که همه ادارات دولتی را به شکل تدریجی اصلاح بسازیم. کوشش می‌کنیم که کاغذپرانی ها از ادارات ختم شود و کوشش می‌کنیم که در بین ادارات، حکومت داری الکترونیکی ترویج شود».

آقای حنفی همچنان گفت که امارت اسلامی برای خدمت به مردم و پیشرفت کشور متعهد است و حکومت در ادامه کارهای انکشافی اش کار فاز دوم کانال قوش تیپه را نیز آغاز خواهد کرد زیرا کار بخش اول آن در حال تکمیل شدن است.

از سویی هم، اداره اصلاحات و خدمات ملکی هم در تلاش معیاری سازی ادارات دولتی می‌باشند.

مسئولان در اداره اصلاحات اداری و خدمات ملکی گفتند که در پی جذب افراد متخصص و مسلکی در ادارات دولتی هستند و می‌خواهند کار به اهل کار سپرده شود.

عبدالحنان عارف الله، رییس عمومی اداره اصلاحات اداری و خدمات ملکی گفت: «هدف اینست که از فساد جلوگیری شود. هدف اینست که بر این مردم مظلوم و رنجدیده شفقت صورت گیرد. هدف اینست که از مصارف جلوگیری شود».

با این حال، مشکلات مغلق ادارت و روند کاری در حکومت گذشته هم وجود داشته است.

در حکومت قبل هم قرار بود سیستم ادارات دولتی به صورت الکترنیکی شود تا مشکلات مردم در این زمینه حل گردد.

مردم از حکومت می‌خواهند برای حل این معضل، اصلاحات ادارات را دو اولویت خود قرار بدهند.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.