مرکز آموزشی لینکن با نام جدید به زودی به فعالیت آغاز خواهد کرد

مسئولان اداره اطلاعات و فرهنگ هرات خبر از تغییر نام مرکز آموزشی “لینکن” داده و می‌گویند به زودی فعالیت‌های آموزشی در آن، در بخش‌های مختلف آغاز می‌شود.

این نهاد قبل از این از سوی سفارت آمریکا تمویل می‌شد و با روی کار آمدن امارت اسلامی فعالیت‌ها در آن متوقف شده بود.

محمد حصین نعیمی، آمر ریاست جوانان اطلاعات و فرهنگ هرات در صحبت با خبرگزاری وطن24 می‌گوید که آنان حکم بازگشایی این مرکز را از وزارت اطلاعات و فرهنگ گرفته و به زودی با “نام جدید” فعالیت‌های آموزشی در آن آغاز می‌شود.

آقای نعیمی افزود نام انتخابی از سوی اطلاعات و فرهنگ و مرتبط با “جوانان” خواهد بود.

این مقام اداره فرهنگ هرات علاوه کرد که مرکز لینکن بازگشایی شده ولی به صورت عملی روند آموزش در آن آغاز نشده است. به گفته او این روند بعد از مدت کوتاهی جهت طی مراحل بعضی کارها، آغاز خواهد شد.

با این همه، دفتر والی هرات هم با نشر خبرنامه‌ی گفته که مولوی نعیم الحق حقانی، سرپرست ریاست اطلاعات فرهنگ هرات هم ضمن استقبال از شروع فعالیت‌های این مرکز آموزشی گفت که در قسمت تجهیز و تمویل آن تلاش خواهد کرد.

آقای حقانی گفته که امارت اسلامی متعهد به حمایت از جوانان و نقش تحصیل کرده کشور است و در این زمینه تلاش‌های همه جانبه انجام خواهد داد.

سرپرست اطلاعات و فرهنگ هرات افزوده که جوانان تلاش کنند زمستان پیش‌رو را بیهوده نگذرانند و با اشتراک در صنوف آموزشی، از فرصت به دست آمده استفاده کنند.

آمریت جوانان ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات از زمان روی کار آمدن امارت اسلامی در بخش‌های مختلفی به فعالیت خود همانند گذشته ادامه داده است.

محمد حصین نعیمی، رئیس اداره جوانان اطلاعات و فرهنگ هرات می‌گوید در طی سه ماه گذشته صنوف آموزشی متکشل از کمک‌های اولیه، فن بیان، کمپیوتر و چندین بخش دیگر را برگزار کرده است.

به گفته او همچنین در بخش‌های حمایت از دست‌آوردهای جوانان و برگزاری محفل‌های علمی – تحقیقی هم کارهای مفیدی انجام داده است.

وی افزود در حال حاضر هم برنامه‌های مختلفی در این نهاد در حال اجرا شدن استند.

 

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.