مردم کوید۱۹ را دست کم نگیرند
مردم کوید۱۹ را دست کم نگیرند

سخنگوی صحت عامه هرات می‌گوید کاهش آمار کوید19 در هرات نمایانگر از ضعیفی کرونا در این ولایت نیست و آمار کرونا نسبت به علایم در هرات بلند است.

سخنگوی صحت عامه هرات می‌گوید کاهش آمار کوید۱۹ در هرات نمایانگر از ضعیفی کرونا در این ولایت نیست و آمار کرونا نسبت به علایم در هرات بلند است.

محمد رفیق شیرزی سخنگوی صحت عامه هرات به خبرگزاری وطن۲۴ گفت :”در ۲۴ ساعته گذشته در ولایت هرات بیش از ۷۲۰ مورد کرونا به اساس علایم ثبت شده است.”

او بیان کرد این موارد ثبت شده در کلینک‌های خصوصی و توسط تیم‌های سیار ریاست صحت عامه هرات بر اساس علایم و نشانه های مریضی کرونا که داشتند به ثبت رسیده است.

وی گفته شیوع کرونا در هرات کاهش پیدا نکرده و هنوز هم در اوج همه گیری است و آمار رسمی بیانگر کاهش بیماری کوید۱۹ نمی‌تواند باشد.

این مقام افزود در چند روز پیش رو با بیشتر شدن پرسونل صحی و رسیدن امکانات در ولسوالی‌های این ولایت خوش‌بینی‌ها وجود دارد که این ویروس سیر نزولی بگیرد.

این مقام در اخیر گفت شیوع ویروس کرونا قابل بیشبینی نیست و اداره صحت عامه با استفاده تجربیات کشورهای همسایه و زیاد نمودن پرسونل صحی در سطح ولایت و با همکاری مردم می‌تواند این ویروس را کنترول کرد.

ولایت هرات زادگاه ویروس کرونا در افغانستان است.

این ولایت حالا در اوج کرونا و همه گیری این ویروس است.

برخی از مقام های ولایت هرات گفته اند “در روزهای اینده شاهد کاهش آمار مبتلایان به کرونا در این ولایت خواهیم بود.”

در همین حال آماررسمی امروز ویروس کرونا در خبرنامه‌ای ریاست صحت عامه هرات این چنین آمده که در ۲۴ ساعته گذشته در ولایت هرات ۳۹ مورد مشکوک آزمایش شده که از این میان ۲۴ تن مبتلا به کرونا بودند.

  • نویسنده : روح‌الله حیدری
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24