مردم جوند بادغیس در محاصره اقتصادی طالبان؛ دولت گفته از هوا مواد غذایی می‌رسانیم

مسئولان شورای ولایتی بادغیس فعالان مدنی و باشندگان جوند از محاصره اقتصادی مردم توسط مخالفان مسلح دولت در این ولسوالی خبر می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، باشندگان ولسوالی جوند، اعضای شورای ولایتی بادغیس و فعالان مدنی در یک کنفرانس خبری می‌گویند که طالبان مسلح از یک سال به این طرف راه‌های منتهی به جوند را ماین‌گذاری کردند تا آنان هیچ مواد خوراکه را به این ولسوالی انتقال داده نتوانند.

عبدالله افضلی، معاون شورای ولایتی بادغیس می‌گوید که طالبان  تمام راه‌های منتهی به ولسوالی جوند را با ماین بسته و آنان را محاصره و سخت در محاصره اقتصادی قرار داده و در حال حاضر هیچ مواد خوراکه در این ولسوالی وجود ندارد.

معاون شورای ولایتی اظهار نگرانی کرده و می‌افزاید اگر به زودترین زمان به این مردم رسیدگی صورت نگیرد، یک فاجعه انسانی در جوند رخ خواهد داد و تمام مردم در مرض گرسنگی شدید قرار خواهند گرفت.

اعضای شورای ولایتی و باشندگان جوند مسئولان محلی را به بی‌پروایی متهم می سازند و بیان می‌کنند که مسئولان امنیتی و محلی مردم جوند را به فراموشی سپرده‌اند.

آنان از محالفان مسلح دولت می‌خواهند که مردم را نباید مورد قربانی کارها و دشمنی‌های خود با دولت کنند.

این باشندگان با خواندن قطع نامه‌ای از حکومت، سازمان ملل و موسسات حقوق بشری می‌خواهند که هرچه زودتر به داد مردم جوند برسند.

اعضای شورای ولایتی و باشندگان جوند هشدار می‌دهند که اگر حکومت به خواست آنان رسیدگی نکند، دست به اعتراض خواهند زد.

درهمین حال مسئولان محلی می‌گویند به زودترین وقت مواد خوراکه از طریق هوا به ساکنان ولسوالی جوند که در محاصره اقتصادی طالبان قرار دارند، انتقال داده خواهد شد.

نجمم الدین برهانی، سخنگوی والی بادغیس افزود که در حال حاضر گفتگوها میان ریش سفیدان و طالبان جریان دارد تا این چالش به گونه کلی از سر راه باشندگان جوند برداشته شود.

ولسوالی جوند 160 کیلومتر از مرکز بادغیس فاصله دارد و بیش از ده سال می‌شود که راه‌های منتهی به آن از سوی طالبان مسلح بسته است.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.