مردم باید ابراهیم وار به جنگ با پلیدی‌ها بروند

نماز باشکوه عید سعید قربان با حضور هزاران تن از مومنان خدادوست در ولایت هرات ادا شد.

در مسجد جامع صادقیه هرات، این مومنان با شور و شوق خاصی فریاد لبیک اللهم لبیک را از راه دور سر دادند و در این روز بزرگ آرزوی سعادت کشورمان را کردند.

به گزارش وطن24، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد روحانی، خطیب این نماز، با تاکید بر حسنات و امور خیر دینی، خواهان این شد که مردم مومن هرات با آغوشی باز به سراغ یکدیگر بروند.

بنا بر صحبت او، فلسفه‌ای که در ایام عید وجود دارد، مربوط به همین روابط نیک و حسنه است که باید مسلمانان به خوبی آن را رعایت کنند.

وی افزود دو برادر یا خواهر مسلمان در چنین روزهایی، می‌بایستی که کینه و کدورت‌ها را کنار گذاشته و به مهر و محبت میان یکدیگر بپردازند.

این روحانی سرشناس در ولایت هرات در ادامه به معنای وجودی عید قربان و پیام و درس‌هایی که از آن به دست میاید، پرداخت.

به گفته او، عید قربان، عید آزادگی و رهایی نفس انسان از هوا و دنیاپرستی است.

خطیب نماز عید در صادقیه هرات اشاره کرد که مسلمانان با استفاده از سیره‌ها و درس‌هایی که از این عید به دست میاید، می‌توانند به عزت و اعتبار خود بیافزایند.

آقای روحانی همچنین بیان کرد که باید ابراهیم وار به جنگ نفس و خودخواهی ها رفت و اینگونه است که کشورمان از شر پلیدی‌ها و مشکلات امروزی نجات میبابد.

گفتنی است که در نقاط مختلف ولایت هرات، مردم با شور و علاقه خاصی در نماز عید شرکت کرده و پس از آن به مراسم‌های مختلف دینی و محلی خود پرداختند.

ذبح گوسفند، گاو و یا هم شتر از برنامه‌هایی است که در میان مردم هرات بنا بر سنت ابراهیمی و محمدی(ص) مرسوم می‌باشد.

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.