مردم افغانستان بیش از هر زمان تشنه صلح و امنیت هستند

خطیب نماز عید فطر در مسجد جامع جبرئیل هرات، تأمین امنیت و آمدن صلح در کشور را اساسی‌ترین خواسته مردم برشمرد.

به گزارش خبرگزاری وطن24، حجت الاسلام والمسلمین محمد یزدانی، در خطبه نماز عید تأکید کرد که حکومت باید از هر راه ممکن جلوی خشونت و جنگ را بگیرد و به ناامنی‌های موجود در کشور خاتمه بخشد.

وی با بیان این موضوع اشاره کرد که مردم کشور سال‌ها درگیری و خونریزی را متحمل شدند و امروز بیش از هر زمان دیگر به صلح و آرامش نیاز دارند.

آقای یزدانی در ادامه از تلاش‌های بی وقفه نیروهای امنیتی و دفاعی برای تامین نظم و آرامش کشور قدردانی کرده و زحمات آنان را نزد مردم فراموش نشدنی عنوان کرد.

او گفت: “ده‌ها هزار نیروی فداکار امنیتی و دفاعی به دور از خانواده‌های خود، مشغول تأمین امنیت نقاط مختلف کشور هستند و در مقابل گروه‌های مخالف مسلح دولت، شجاعانه می‌جنگند.”

خطیب نماز عید فطر جبرئیل هرات یادآور شد در روزهای ماه مبارک رمضان و همچنین در جریان نمازهای روز عید، نیروهای امنیتی از وقوع هرگونه ناامنی در نقاط مختلف هرات جلوگیری کردند که این فداکاری آنان بسیار قابل قدر و سپاس است.

حجت الاسلام والمسلمین یزدانی در ادامه تأکید کرد که مسلمانان کشور باید پس از یک ماه صیام و بندگی، فقرا و مسکینان را فراموش نکرده و فطریه عید را به آنان پرداخت کنند.

وی اشاره داشت سفارش زیادی به پرداخت فطریه عید شده و خداوند هم فرموده بندگان روزه دار او پس از یک ماه عبادت و روزه‌داری، با پرداخت زکات فطریه برای فقرا، بندگی خود را کامل کنند.

او افزود برای مسلمانان خوب است که در همه حال به یاد مسکینان باشند و با دست‌گیری از آنان، خداوند و رسولش را خشنود سازند.

نماز عید سعید فطر تحت تدابیر شدید امنیتی با حضور هزاران تن از نمازگزاران در نقاط مختلف هرات برپا شد.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.