مراکز آموزشی بعد از ۱۵ اسد به صورت تدریجی باز خواهد شد
مراکز آموزشی بعد از ۱۵ اسد به صورت تدریجی باز خواهد شد

کمیته اضطرار جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با تایید طرح تغییر رژیم کاری ادارات دولتی فیصله کرده تا مکاتب و دانشگاه‌ها پس از 15 اسد به شکل تدریجی و با توجه به شرایط شیوع ویروس کروینا، بازگشایی شود.

کمیته اضطرار جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با تایید طرح تغییر رژیم کاری ادارات دولتی فیصله کرده تا مکاتب و دانشگاه‌ها پس از ۱۵ اسد به شکل تدریجی و با توجه به شرایط شیوع ویروس کروینا، بازگشایی شود.

نشست کمیته اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا روز گذشته شنبه (۲۱ سرطان) برگزار شده که در آن طرح تغییر رژیم کاری ادارات دولتی در مرحله فلاکت ناشی از اوج شیوع ویروس کرونا مورد تایید قرار گرفته است.

بر اساس این طرح، قرار است ساعات کاری ادارات دولتی از ساعت ۸:۰۰ صبح تا ساعت ۴:۰۰ بعد از ظهر تنظیم شود و کارمندان ادارات در دو شیفت روزهای زوج و فرد  به کار خویش حاضر شوند.

بر بنیاد این طرح، کارکنان ردیف (الف) و (ب) که شامل بست‌های فوق، مافوق، اول و دوم خدمات ملکی می‌شوند و کارکنانی که دارای صلاحیت امضا هستند و یا مسئولیت بخش‌های ضروری را به عهده دارند، باید همه روزه سرکار حاضر شوند. همچنین ادارات بر اساس نیاز می‌توانند رژیم کاری کارمندان خود را تنظیم کنند.

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری گفته که ادارات دولتی مکلف است تا نکات بهداشتی را برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در نظر بگیرند و فاصله اجتماعی را در زمان ارائه خدمات به مراجعین، رعایت کنند.

در این نشست فیصله شده که طرح تنظیم کسب و کار و فعالیت اصناف در جلسه روز دوشنبه کابینه مطرح گردد و با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و مردم، در این مورد تصمیم لازم اتخاذ گردد.

همچنین، کمیته اظراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا فیصله کرده که مکاتب و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی تا ۱۵ اسد سال جاری همچنان مسدود بماند و بازگشایی تدریجی آنها بعد از ۱۵ اسد، به نتایج سروی وزارت صحت عامه از وضعیت عمومی صحی کشور  ناشی از شیوع ویروس کرونا، بستگی دارد.

این سروی تا اواخر هفته جاری پایان می‌یابد و نتایج آن در جلسه هفته آینده کابینه ارائه خواهد شد.

در طرح بازگشایی مکاتب و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی، وزارت‌های معارف و تحصیلات عالی بسته‌های کمکی را به مکاتب‌ و دانشگاه‌های خصوصی پیشنهاد کرده‌اند و همچنین بر تقویت سیستم آموزش آنلاین در کشور تأکید شده است.

آقای دانش، در رابطه به طرح بازگشایی مکاتب و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی گفته که در این رابطه نظر وزارت صحت عامه برای هیأت رهبری حکومت مهم است و درصورتی‌که این وزارت وضعیت را مناسب تشخیص دهد، حکومت در مورد بازگشایی تدریجی مراکز آموزشی تصمیم خواهد گرفت.

همچنین، در این جلسه فیصله شد که در رابطه به آغاز فعالیت‌های ورزشی، یک طرح جداگانه تهیه شود و به جلسات بعدی کمیته برای بحث و بررسی بیشتر ارائه گردد.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24