مراسم یادبود رئیس جمهور فقید ایران و همراهانش در هرات برگزار شد

همایش یادبود آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور فقید ایران و همراهانش در سرکنسولگری این کشور در هرات برگزار شد.

مردم هرات با حضور در این نمایندگی سیاسی همدردی شان را با دولت و ملت ایران ابراز کرده و دفتر یابود جان باختگان اخیر ایران را امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، محمد صدیقی‌فر، سرکسنول ایران در هرات گفت: به رسم یادبود از «شهدا» مراسم یابود در سرکسنولگری ایران در هرات برگزار شد و مردم غرب افغانستان صمیمانه ابراز همدردی و همدلی کردند.

او علاوه کرد روابط مردم افغانستان و ایران همواره در مدار برادری بوده و امروز هم باشندگان غرب افغانستان ثابت کردند که در سختی‌ها در کنار مردم ایران هستند.

حمیدالله خادم، رئیس اتاق صنایع و معادن هرات نیز با حضور در کنسولگری ایران در هرات گفت: «درگذشت رئیس جمهور فقید ایران را به مردم و حکومت این کشور تسلیت عرض می‌کنیم.»

وی تاکید کرد که ایران از جمله شرکای خوب افغانستان در عرصه‌های مختلف است و من به نمایندگی از صنعت‌کاران با مردم ایران ابراز همدردی می‌کنم.

حجت‌الاسلام روحانی، مدیر اجرایی مدرسه علمیه صادقیه هرات نیز گفت: «آیت‌الله رئیسی از شخصیت‌های مطرح جهان اسلام بود و درگذشت ایشان را به مردم و حکومت ایران تسلیت عرض می‌داریم.»

وی گفت که آقای رئیسی برای اتحاد جهان سلام فکر می‌کرد و درگذشت ایشان همه را متاثر ساخت.

سیروس علاف، از بزرگان مردمی هرات نیز در این مراسم گفت که درگذشت رئیس جمهور ایران برای تمام ملت‌های منطقه سخت بود و تسلیت خود را برای مردم ایران ابراز می‌کنیم.

این درحالی است که در کابل و مزار شریف نیز سران حکومتی، مردم و بزرگان برای امضای دفتر یادبود حضور یافته و با مردم ایران ابراز همدردی کردند.

منبع خبرگزاری وطن24
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.