محکوم کردن جنایت آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی
محکوم کردن جنایت آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی

گفتنی است در این برنامه هم شعارهای ضد آمریکایی توسط مومنان و نمازگزاران حاضر در جغاره سر داده شد؛ آنان در شعارهای خود انزجار و نفرتشان از آمریکا را اعلان و برای نابودی رژیم آمریکا دعا کردند.

در خطبه‌های نماز جمعه صادقیه و جغاره ولایت هرات به شهادت سردار قاسم سلیمانی، فرمانده قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ابومهدی المهندس پرداخته شد.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، در نماز جمعه صادقیه که حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد رجب زاده، خطیب آن بود، از سردار شهید قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس و شهید ابومهدی المهندس، فرمانده حشد الشعبی عراق به عنوان مردان راه خدا و افرادی آزاده یاد شد.

به گفته او، سردار سلیمانی، شخصیتی دلاور و مومن بود که با تدبیر درست و شجاعت فراوان، دشمنان دین خدا را شکست داد و همچنان هم بر این راه استوار باقی ماند.

به بیان او، شنیدن خبر شهادت این سردار پر افتخار اسلام، لطمه بزرگی را به روح و روان عموم مسلمانان و عموم آزادگان دنیا وارد آورده و همگی را محزون ساخته است.

این روحانی در ادامه خاطرنشان کرد که تاریخ اسلام پر از سرداران بزرگ و با افتخاری بوده که پس از شهادتشان، سرداران بزرگ دیگری ظهور کرده و علم مبارزه با ظلم و ستم را به دست گرفته‌اند.

آقای رجب زاده تاکید کرد که راه سردار سلیمانی همچنان با قوت خود ادامه دارد و نهضت فکری او از بین رفتنی نخواهد بود.

همچنین در نماز جمعه مسجد جامع جغاره هرات هم به جنایت آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی و ابو مهدی المهندس پرداخته شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد روحانی در این نماز جمعه جنایت آمریکا در عراق را به شدت محکوم کرد و گفت که این اقدامات از جانب مسلمانان بی پاسخ نخواهد ماند.

او سردار سلیمانی را تنها مربوط به یک کشور و اندیشه ندانست و مطرح کرد که این سردار پر افتخار اسلام، تمام نقشه‌های شوم آمریکا و اسرائیل را در منطقه خنثی کرده بود و به همین خاطر دشمنان دین خدا که آمریکا و اسرائیل باشند، دست به این اقدام ضد بشری زدند.

گفتنی است در این برنامه هم شعارهای ضد آمریکایی توسط مومنان و نمازگزاران حاضر در جغاره سر داده شد.

آنان در شعارهای خود انزجار و نفرتشان از آمریکا را اعلان و برای نابودی رژیم آمریکا دعا کردند.

  • نویسنده : یحیی فولادی
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24