محکوم کردن جنایت آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی

در خطبه‌های نماز جمعه صادقیه و جغاره ولایت هرات به شهادت سردار قاسم سلیمانی، فرمانده قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ابومهدی المهندس پرداخته شد.

به گزارش خبرگزاری وطن24، در نماز جمعه صادقیه که حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد رجب زاده، خطیب آن بود، از سردار شهید قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس و شهید ابومهدی المهندس، فرمانده حشد الشعبی عراق به عنوان مردان راه خدا و افرادی آزاده یاد شد.

به گفته او، سردار سلیمانی، شخصیتی دلاور و مومن بود که با تدبیر درست و شجاعت فراوان، دشمنان دین خدا را شکست داد و همچنان هم بر این راه استوار باقی ماند.

به بیان او، شنیدن خبر شهادت این سردار پر افتخار اسلام، لطمه بزرگی را به روح و روان عموم مسلمانان و عموم آزادگان دنیا وارد آورده و همگی را محزون ساخته است.

این روحانی در ادامه خاطرنشان کرد که تاریخ اسلام پر از سرداران بزرگ و با افتخاری بوده که پس از شهادتشان، سرداران بزرگ دیگری ظهور کرده و علم مبارزه با ظلم و ستم را به دست گرفته‌اند.

آقای رجب زاده تاکید کرد که راه سردار سلیمانی همچنان با قوت خود ادامه دارد و نهضت فکری او از بین رفتنی نخواهد بود.

همچنین در نماز جمعه مسجد جامع جغاره هرات هم به جنایت آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی و ابو مهدی المهندس پرداخته شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد روحانی در این نماز جمعه جنایت آمریکا در عراق را به شدت محکوم کرد و گفت که این اقدامات از جانب مسلمانان بی پاسخ نخواهد ماند.

او سردار سلیمانی را تنها مربوط به یک کشور و اندیشه ندانست و مطرح کرد که این سردار پر افتخار اسلام، تمام نقشه‌های شوم آمریکا و اسرائیل را در منطقه خنثی کرده بود و به همین خاطر دشمنان دین خدا که آمریکا و اسرائیل باشند، دست به این اقدام ضد بشری زدند.

گفتنی است در این برنامه هم شعارهای ضد آمریکایی توسط مومنان و نمازگزاران حاضر در جغاره سر داده شد.

آنان در شعارهای خود انزجار و نفرتشان از آمریکا را اعلان و برای نابودی رژیم آمریکا دعا کردند.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.