مجاهد: پاکستان در تلاش ایجاد بی‌اعتمادی میان افغانستان و چین است

سخنگوی امارت اسلامی می‌گوید پاکستان در تلاش ایجاد بی‌اعتمادی بین افغانستان و چین است.

به گزارش خبرگزاری وطن24، ذبیح‌الله مجاهد سخن‌گوی امارت اسلامی، در پیوند به اعلامیه‌ای وزارت خارجه پاکستان درباره عاملان حمله بر شهروندان چینی در پاکستان، می‌گوید که این مساله هیچ پیوندی به افغانستان ندارد و پاکستان باید خود امنیتش را تأمین کند.

سخن‌گوی امارت اسلامی در این باره گفت: «هدف قرار دادن اتباع چینی در پاکستان این مرتبط با پاکستان است و به افغانستان هیچ ربطی ندارد و گزارشی را که پاکستانی‌ها نشر کرده‌اند یک تلاش است بین چین و افغانستان بی‌اعتمادی را ایجاد کنند ما بارها این را رد کرده‌ایم و غیر منطقی هم است.»

پیش از این، وزارت خارجه پاکستان با پخش اعلامیه‌ای گفته که بررسی‌های انجام شده پیرامون حمله به شهروندان چینی را با امارت اسلامی شریک ساخته و خواهان هم‌کاری امارت اسلامی در این باره شده است.

این در حالی است که پنجشنبه هفته قبل «محمد خرم آغا» معاون وزارت داخله پاکستان در سفر به کابل با «محمد نبی عمری» معاون وزارت داخله افغانستان در این باره صحبت داشته است.

«محمد نبی عمری» در این دیدار گفته بود: ما به سیاست شر باور نداریم  نیت و اقدام ما ارتقای صلح در منطقه است و این اقدام را به نفع خود و همه می‌دانیم.

وی تصریح کرد: «حادثه تروریستی بشام» حادثه بدی بوده، اما همه ما باید در قبال امنیت مناطق خود مسئول و به جای منحرف کردن مسائل، با یکدیگر همکاری واقعی داشته باشند.

پیش از این نیز پاکستان حملات تروریستی در خاک این کشور را به افغانستان مرتبط دانسته و گفته با روی کار آمدن امارت اسلامی خطر رشد تروریزم در پاکستان بیشتر شده است.

 

منبع خبرگزاری وطن24
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.