مجاهد: تعهد شده محدودیت‌های اقتصادی و بانکی افغانستان برداشته شود

سخنگوی امارت اسلامی و رئیس هیئت حکومت افغانستان در نشست دوحه‌3 اعلام کرده که روند مذاکرات به خوبی پیش می‌رود و کشورها متعهد شده علاوه بر عدم حمایت از مخالفان امارت اسلامی، محدودیت‌های بانکی و اقتصادی نیز برداشته شود.

به گزارش خبرگزاری وطن24، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی در مصاحبه با رسانه‌ها در حاشیه نشست دوحه گفت: نمایندگان همه کشور‌های شرکت کننده در این نشست تعهد همکاری با افغانستان را داده اند و از هیچ مخالف نظامی امارت اسلامی حمایت نخواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد، اگر جامعه جهانی و کشو‌رهایی که نگران حقوق زنان در کشور افغانستان هستند، اول باید فشار‌های اقتصادی و مشکلات بخش‌های خصوصی کشور ما را در نظر بگیرند، زیرا با وارد کردن فشار‌های اقتصادی نه ‌تنها حقوق زنان حمایت نمی‌شود، بلکه اولین کسانی‌که در افغانستان متضرر می‌شوند زنان خواهند بود.

مجاهد هم‌چنین در صفحه ایکس خود نوشته است که کشورها متعهد شدند محدودیت‌های بانکی افغانستان برداشته شود.

او افزوده که موقف اکثر کشورها از جمله ایران، روسیه، چین، آمریکا و کشورهای آسیای میانه مثبت بود و بنا بر این شده تا محدودیت‌های که روی خدمات بانکی و اقتصادی افغانستان وضع شده، برداشته شود.

این درحالی است که در حاشیه نشست دوحه 3 نیز گفتگوهای متعددی میان ذبیح‌الله مجاهد و نمایندگان کشورهای مختلف جهان صورت گرفته و روی موضوعات دوجانبه و گسترش همکاری‌ها رایزنی شده است.

 

منبع خبرگزاری وطن24
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.