مجاهد: حامیان نسل‌کشی در غزه در موقعیتی نیستند که در مورد افغانستان ابراز نظر کنند

ذبیح‌الله مجاهد در نشست دو روزه دوحه با انتقاد از نسل‌کشی جاری صهیونست‌ها در غزه گفت اولین نسل کشی آشکار در تاریخ است که اعتبار کشورها و سازمان‌های مدعی حقوق بشر را به طور جدی زیر سوال برده است.

به گزارش خبرگزاری وطن24، ذبیح الله مجاهد، رئیس هیئت امارت اسلامی در نشست دوحه درباره مسائل فلسطین تاکید کرد و گفت: از اکتبر گذشته، نسل کشی در غزه ادامه دارد، این اولین نسل کشی آشکار در تاریخ است که اعتبار کشورها و سازمان‌های مدعی حقوق بشر را به طور جدی زیر سوال برده است.

وی همچنین اظهار داشت برخی از طرف‌ها به طور مستقیم در جنایت انسانی در فلسطین دخالت دارند بنابراین آنها در موقعیتی قرار ندارند که درباره حقوق بشر به افغانستان مطلبی را دیکته کنند.

آقای مجاهد قبل از رفتن به دوحه نیز در کنفرانس خبری گفته بود روی موضوعات داخلی افغانستان در این نشست گفتگو نخواهد شد.

از سویی‌هم، ذاکر جلالی از مقامات وزارت خارجه گفته در نشست دوحه روی تحریم‌ها، دست‌آورهای امارت اسلامی در امر مبارزه با مواد مخدر و تحریم‌های غرب بر افغانستان گفتگو و معلومات ارایه خواهد شد.

در قسمت دوم نشست امروز، مقامات معاونت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله در مورد اقدامات موثر حکومت افغانستان برای جلوگیری از کشت، فرآوری و قاچاق مواد مخدر بحث و گفتگو خواهند کرد.

جلالی مواد مخدر را میراث اشغال افغانستان دانسته و گفته بخشی از مسئولیت مبارزه با این پدیده متعلق به غربی‌هاست و این کشورها باید دراین مورد به مسئولیت خود عمل کنند.

در پایان روز گفتگوی آزاد صورت خواهد گرفت و به این ترتیب نشست دوحه پایان خواهد یافت.

منبع خبرگزاری وطن24
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.