مجاهد: به روابط با همسایگان و جهان مطابق شریعت اسلامی پایبند هستیم

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی می‌گوید که حکومت سرپرست به روابط سالم با کشورهای منطقه و جهان بر اساس شریعت اسلامی باورمند است.

او این مطلب را امروز (شنبه، ۲۸ اسد) در پیامی به‌مناسبت سالروز استقلال افغانستان بیان کرده است.

امروز برابر با صدوچهارمین سالروز استقلال افغانستان است. امان‌الله‌خان، شاه سابق افغانستان در ۲۸ اسد سال ۱۲۹۸ استقلال این کشور را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری وطن24، سخن‌گوی امارت اسلامی در پیام خود که مناسبت 28 اسد منتشر کرده گفته: «در ۲۸ اسد سال ۱۲۹۸ «مردم مجاهد و غیرتی افغانستان نیروهای اشغالگر ابرقدرت قرن نوزدهم را از سرزمین شان بیرون راندند و استقلال خود را بدست آوردند».

مجاهد افزوده است: «شکر و افتخار است که روز استرداد استقلال کشور را در حالی تجلیل می‌کنیم که چهار روز قبل از امروز (۲۴ اسد)، روز شکست استعمار امریکا را تجلیل نمودیم».

وی تاکید کرده که «شکست‌های انگلیس، شوروی سابق و امریکا و ناتو نشان داد که افغانستان کشور تسخیرناپذیر است، مردم آن مسلمانان قوی، متحد و عاشق استقلال هستند».

او در ادامه گفته که حکومت افغانستان «به روابط سالم با کشورهای منطقه و جهان بر اساس شریعت اسلامی معتقد است و همان‌گونه که هرگز قصد ظلم و آسیب‌رساندن به کسی را نداشته، از دیگران نیز آرزو دارد که این چنین پالیسی را اختیار نمایند که در آن خیر و فلاح همه نهفته است»‌.

از جانبی‌هم، 28 اسد در وزارت دفاع ملی نیز با حضور شخصیت‌های مطرح امارت اسلامی بزرگداشت شد.

وزیر دفاع، داخله، معاون سیاسی رئیس الوزرا و برخی مقامات دیگر امارت اسلامی در این گردهمایی سخنرانی کردند.

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.