مجاهد: آمریکا و آلمان می‌خواهند سفارت‌هایشان را در کابل باز کنند

ذبیح‌الله مجاهد سخن‌گوی امارت اسلامی می‌گوید که نمایندگان امریکا، آلمان و عربستان سعودی در دیدارهای حاشیه‌ای نشست سوم دوحه، خواهان بازگشایی سفارت‌های شان در افغانستان شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، ذبیح الله محاهد سخنگوی امارت اسلامی در برنامه‌ای در تلویزیون ملی می‌گوید که مساله واگذاری کرسی افغانستان در سازمان ملل متحد به امارت اسلامی را نیز در حاشیه این نشست، با معاون ملل متحد و نمایندگان اتحادیه اروپا و امریکا مطرح کرده است.

سخن‌گوی امارت اسلامی در این باره گفت: «کشورهای دیگر هم گفتند، نماینده امریکا با ما نشسته بود، یک خانم که سفیر امریکا برای افغانستان و در قطر حضور داشت، گفت می‌خواهیم او را دوباره در سفارت خود در کابل ببینیم، ما گفتیم زمینه مساعد است. آلمان هم هم‌چون یادآوری کرد».

به گفته او، برخی از کشورها به‌شمول چین و روسیه از این درخواست امارت اسلامی پشتیبانی کرده‌اند.

آقای مجاهد گفت: «در عموم یادآوری شد که ما تعامل می‌خواهیم و تعامل خوب زمانی می‌تواند صورت گیرد که حق ما در سازمان ملل به رسمیت شناخته شود. برخی از کشورهای قدرتمند از این موضع ما حمایت کردند، به عنوان مثال چین و روسیه در سخنان خود اشاره می‌کردند که امارت اسلامی باید در سطوح بالا به رسمیت شناخته شود و سپس این مشکلات خود به خود حل خواهند شد».

سخن‌گوی امارت اسلامی هم‌چنان در پاسخ به سهم‌دادن شهروندان در نظام، می‌گوید که این مساله با گذشت زمان صورت می‌گیرد و حکومت سرپرست برای آبادی کشور، به سهم‌دادن به همه باورمند است.

ذبیح‌الله مجاهد افزود: «بهتر است افغانستان یک چند مدت برای وحدت رها شود که وحدت خود را خوب یقینی بسازد، بعدن باز عرصه سیاسی بسیار باز است؛ هرکس می‌تواند مبارزه هم بکند، هرکس می‌تواند در آبادی سهم بگیرد و هرکس می‌تواند در کشور خود موثر و مثمر هم باشد».

سخن‌گوی امارت اسلامی در بخشی دیگری از سخنانش موجودیت و فعالیت رسانه‌های آزاد در کشور را در انتقاد سازنده و جلوگیری از فساد مهم می‌خواند.

منبع خبرگزاری وطن
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.